За даними моніторингу в загальній структурі інфекційної патології основну питому вагу продовжували займати гострі кишкові інфекції, на які прийшлося 68%.
Однак, необхідно відмітити, що вже другий тиждень поспіль ми спостерігаємо тенденцію до зниження в середньому на 20%. Зниження відбувається як серед дорослого, так і серед дитячого населення.
Серед захворілих продовжують превалювати діти (до 60%) і серед них найбільш ураженими є вікові групи 1-4 (34%) та 5-9 (47%) років.
Що стосується факторного аналізу, то більшість хворих пов’язували своє захворювання з вживанням готових домашніх страв з порушенням технології приготування і зберігання та немитих ягід, овочів, фруктів, баштанних культур (по 23%); 16% – з порушенням особистої гігієни та правил догляду за дітьми; м’ясних та молочних продуктів – по 9%; 5% – з купанням у відкритих водоймах.
Випадки захворювань були спорадичними, спалахи не реєструвались.
Щодо моніторингу холерного вібріону у довкіллі та серед хворих з розладами шлунково-кишкового тракту. Епідемічний сезон з холери практично закінчується. Окрім звітного ще залишився один тиждень і будемо підбивати підсумки.
За звітний тиждень досліджено 78 проб з об’єктів навколишнього середовища, 29% з яких були позитивними на холероподібні вібріони, тоді як на попередньому тижні цей показник склав 26%.
Із обстежених хворих з дисфункцією шлунково-кишкового тракту збудника холери не виявлено.
Інфекції, які керуються засобами специфічної профілактики, такі як кір, краснуха, дифтерія, кашлюк, епідемічний паротит, не реєструвались.
На сьогодні ми проводимо вибіркове профілактичне обстеження на дифтерію дітей та персонал закритих дитячих закладів. Заплановано обстежити 90 осіб, з метою виявлення носіїв та попередження виникнення епідускладнень з дифтерії. Обстежено вже 40 осіб, збудника дифтерії не виявлено. Робота продовжується.
Хочу зупинитись на епізоотичній ситуації зі сказу, яка продовжує залишатися нестійкою. Щотижнево збільшується кількість укусів людей тваринами. Лише за серпень поточного року до закладів охорони здоров’я області по медичну допомогу з приводу укусів тваринами звернулося понад 500 осіб, з них 48% отримали пошкодження безпритульними тваринами та 52% – домашніми.
Стосовно антирабічних препаратів, в заклади охорони здоров’я області забезпечені достатньою кількість антирабічного імуноглобуліну та вакцини. На минулому тижні ЦКПХ отримав 200 флаконів імуноглобуліну, який вже розподіллено між. Також в наявності є 640 доз антирабічної вакцини.
З початку року в області зареєстровано 76 лабораторно підтверджених випадків сказу серед домашніх та диких тварин, що 10 разів більше ніж у минулому році.
Ускладнюють епізоотичну ситуацію військові дії, через що відбувається значна міграція до нашого регіону диких тварин не щеплених проти сказу.
Найбільш неблагополучними територіями є Подільський, Роздільнянський, Одеський та Березівський райони.
Щоб захистити себе від сказу, необхідно дотримуватись таких правил:
– Щорічно проводити профілактичне щеплення проти сказу власних собак, котів та свійських тварин у спеціалістів ветеринарної медицини.
– Не торкатися диких чи безпритульних тварин, не підгодовувати їх.
– Стерегтися безпритульних та диких тварин, які не бояться самі до вас підходити.
– Вживати заходи з недопущення диких хижаків до тваринницьких ферм та інших місць розташування свійських тварин.
Пам’ятайте! Сказ вилікувати не можна, його можна тільки попередити.