Санепідемситуація

Загальний показник захворюваності на грип та ГРВІ

Загальний показник захворюваності на грип та ГРВІ, у порівнянні з попереднім  тижнем, зріс на 32,8%, у тому числі серед дітей – майже на 43%, серед дорослого населення – на 11,7%.

  Інтенсивний показник захворюваності склав 518,7 на 100 тис.населення та вище епідпорогу (512,8) на 1,2%, що характеризується як середній рівень інтенсивності епідпроцесу. На більшості адміністративних територій області на сьогодні реєструється низький рівень інтенсивності без перевищення епідемічного порогу, окрім м.Одеси, районів Ананьївського, Іванівського, Саратського та Ширяївського, де епідемічний поріг перевищено і рівень інтенсивності характеризується як середній.

   До стаціонарів госпіталізовано 436 хворих, що складає  3,6% від загальної кількості захворілих,  у т.ч. діти – 307 (70,4%).

    За даними звітів лікувально-профілактичних закладів щеплено з початку епідсезону 7160 осіб, з них 4975 – з груп ризику.

    Згідно моніторингу вірусологічних досліджень спостерігається одночасна циркуляція вірусів грипу (А(Н1N1)-пандемічний  та вірусів не грипозної етіології (парагрип, корона- та ріновірус).

   Рівень захворюваності  на гострі кишкові інфекції  по області, порівняно з попереднім тижнем, зріс на 28,8%, у т.ч.серед дiтей до 17 рокiв  – на  41,6%, у той же час серед дорослих захворюваність знизилась на 8,8%.

   В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей до 17 років – до 67%. Найуразливішою залишалась  вікова група 1-4 роки (50,4%).

 В організованих колективах захворюваність реєструвалась поодинокими випадками. В осередках проведено комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів з лабораторним контролем.

  Вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції реєструвались спорадичними  випадками або не реєструвались зовсім (дифтерія, краснуха ).

На минулому тижні зареєстровано 4 випадки підозри на кір (м.Одеса – 2, м.Ізмаїл – 1, Балтський район – 1), у тому числі 1 дитина. Серед захворілих двоє не щеплені проти кору, 1 – отримав одне щеплення, 1 – два щеплення.

       З метою проведення моніторингу за станом питної води було відібрано в м.Одесі  16 проб на санітарно-мікробіологічні показники і 13 проб на санітарно-хімічні показники. Всі досліджені проби відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10«Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

    Всього по Одеській області було відібрано 106 проб питної води на санітарно-мікробіологічні і 59 проб на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по санітарно-мікробіологічним показникам 0 проб, і по санітарно-хімічним показникам 8 проб-(13.5%), а саме: місто Болград та смт. Сарата.

        Води відкритих водойм 1-ї  категорії  ( р. Дунай )  досліджені 8 проб на  санітарно – хімічні та 4 проби  на мікробіологічні  показники  усі  відповідали гігієнічним  нормативам.

        На території    населених   пунктів області ( м. Овідіополь,  м. Біляївка, м. Теплодар, м.Роздільна, м.Білгород-Дністровський, Овідіопольський район: села Надлиманське, Барабой, Прилиманське, смт. Авангард. Мізикевича,  Біляївський район:  села  Усатове,  Вигода,  Великий   Дальник, Маяки,  Роздільнянський район: села Болгарка, Єлизаветівка, Яковлівка, Степанівка,  Кучурган, Степове, Білгород-Дністровський район: села Приморське, Миколаївка, Сергіївка, Монаши, Адамівка, Старокозаче, Маразліївка) в місцях розміщення передавальних радіотехнічних об`єктів (базові  станції  мобільного зв`язку) було проведено 128 вимірювань рівнів електромагнітного випромінювання, перевищення гранично допустимих рівнів не встановлено.

        Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год., що відповідає природному фону багаторічних спостережень.

        Для    вжиття   відповідних    заходів,    інформації    про всі виявлені нестандартні проби направлені до Головного управління Держпродспоживслужби  в Одеській   області   тощо.

        Санепідситуація залишається на   контролі.