Санепідемситуація

Загальний показник захворюваності на грип та ГРВІ по області

Загальний показник захворюваності на грип та ГРВІ по області, у порівнянні з попереднім тижнем, зріс на 53,9% , у тому числі серед дитячого населення – на 74,7% , серед дорослого – на 43%.

Інтенсивний показник захворюваності склав 798,4 на 100 тис. населення та перевищив епідемічний поріг (512,8) на 55,7%.

На більшості адміністративних територій області реєструється високий рівень інтенсивності епідпроцесу. Серед захворілих основну питому вагу складали діти (74,7%). Найбільш уразливими серед дітей є вікова група 0-4  років – 27,6% та 5-14 років – 60%.

До стаціонарів госпіталізовано 860 хворих, що в 1,9 рази вище ніж за попередній тиждень (436) та складає 4,5% від загальної кількості захворілих, у т.ч. діти – 669 (77,8%).

За даними звітів лікувально-профілактичних закладів щеплено проти грипу з початку епідсезону 7177 осіб, з них 4989 – з груп ризику.

Згідно моніторингу вірусологічних досліджень серед населення переважно циркулюють віруси грипу А (Н1N1) – sw2009, а також віруси не грипозної етіології (парагрип, адено та ріно віруси).

За рішеннями комісії з питань ТЕБ та НС територіальних органів влади та керівниками закладів в області, у зв’язки високим рівнем захворюваності серед дитячого населення, тимчасово призупинено навчальний процес в навчально-виховних закладах (212 шкіл) – мм. Одеса і Ізмаїл та Ананьївському, Б.Дністровському, Біляївському, Іванівському, Кілійському, Лиманському, Роздільнянському, Савранському та Тарутинському районах; дитячі дошкільні заклади (27) – м. Ізмаїл та Б.Дністровському, Біляївському, Ізмаїльському, Кілійському, Миколаївському, Роздільнянському та Тарутинському районах.

Рівень захворюваності  на гострі кишкові інфекції  по області, порівняно з попереднім тижнем, знизився на 16 %, у тому числi  серед дiтей до 17 рокiв – на                  11,9 % серед дорослих на 24,2 %.

В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей до 17 років – до 70,3  %. Найуразливішою залишалась  вікова група 1-4 роки (48,4 %).

В організованих колективах захворюваність реєструвалась поодинокими випадками. В осередках проведено комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів з лабораторним контролем.

Вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції реєструвались поодинокими  випадками або не реєструвались зовсім (дифтерія, краснуха, кір ).

З метою проведення моніторингу за станом питної води  по області було відібрано 79 проб питної води на санітарно-мікробіологічні і 68 проб на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідають ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по санітарно-мікробіологічним показникам 1 проба (1,3%), а саме: Любашівський район  (с Іванівка) і по санітарно-хімічним показникам 16 проб (23,5%), а сааме: м.м. Арциз, Татарбунари, Любашівський район (с Іванівка).

На території житлової забудови  м. Одеси.  було проведено 66  досліджень атмосферного повітря,  перевищення  гранично  допустимих  концентрацій  оксиду вуглецю, діоксиду азоту, пилу, формальдегіду, діоксиду сірки, хлористого водню, свинцю, марганцю, аміаку не встановлено.

В   ході    акустичного   моніторингу   в м. Одеса,  на території житлової забудови та в зонах відпочинку « Аркадія», мкр. «Лузанівка»   було   проведено  вимірювання рівнів шуму в 10  стаціонарних точках, перевищення   гранично – допустимих   рівнів не  встановлено.

Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год., що відповідає природному фону багаторічних спостережень.

Для    вжиття   відповідних    заходів,    інформації    про всі виявлені нестандартні проби направлені до Головного управління Держпродспоживслужби  в Одеській   області .

Санепідситуація залишається на контролі