Санепідемситуація

Загальний показник захворюваності на грип та ГРВІ

Загальний показник захворюваності на грип та ГРВІ за минулий тиждень, порівняно з попереднім, знизився на 3,3%, у т.ч. серед  дорослих – на 2,1%, серед дитячого населення – на 3,7%.

      Інтенсивний показник захворюваності склав 403,8 на 100 тис.населення та нижче епідпорогу (512,8) на 21,2%.  Серед захворілих основну питому вагу складали діти (75,8%).

        До стаціонарів госпіталізовано 219 хворих, що складає  2,3% від загальної кількості захворілих,  у т.ч. діти – 190 (86,8%).

        За даними звітів лікувально-профілактичних закладів щеплено проти грипу з початку епідсезону 1411 осіб з груп ризику.

      Захворюваність  на гострі кишкові інфекції  по області, порівняно з попереднім тижнем, знизилась на  9,6%, у тому числі серед дорослих – на 6,7%, серед дітей до 17 років рівень – на 11,4%.

           В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей до 17 років – 60,2 %. Найуразливішою залишалась  вікова група 1-4 роки (45,3 %).

           В організованих колективах захворюваність реєструвалась поодинокими випадками. В осередках проведено комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів з лабораторним контролем.

 Повітряно-крапельні інфекції реєструвались спорадичними  випадками.

            Захворюваність на кір залишилась на рівні попереднього тижня – зареєстровано 3 хворих. З початку року всього зареєстровано кір у 1710 хворих, у тому числі діти до 17 років – 905 (52,9%).

              Щеплювальний статус захворілих: не щеплено проти кору  89,4%,  них не щеплені за віком – 6,1% (діти до 1 року), отримали 1 дозу – 7,1%, 2 дози – 3,6%.

        З метою проведення моніторингу за станом питної води відібрані в м. Одесі 15 проб на мікробіологічні показники  та 24 проби  на санітарно-хімічні  показники відповідають вимогам ДСанПіН2.2.4-171-10«Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

        Всього по Одеській області було відібрано 79 проб питної води на санітарно-мікробіологічні і 76 проб на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по санітарно-мікробіологічним показникам 3 проби (3.8%), а саме: Білгород-Дністровський район (с.Софіївка), Кілійський район (с.Старі Трояни), Іванівський район ( Р. Слобідка) і по санітарно-хімічним показникам 17 проб (22.4%), а саме: м.Арциз, Арцизський район (с.Садове), Іванівський район (села Северинівка, Адамівка, Н.Шомполи), Роздільнянський район (с.Степанівка), Саратський район (с.Міняйлівка), Захарівський район (с.Мар`янівка).

       В ході здійснення  соціально – гігієнічного моніторингу за станом  забруднення атмосферного повітря, у визначених  контрольних   точках  на території житлової забудови Київського району м. Одеса ( вул. Ак. Вьямса, вул. Ак. Глушка, вул.Комарова,  вул. Філатова, 1) було  проведено 20 дослідження атмосферного повітря, перевищення гранично допустимих концентрацій оксиду вуглецю, діоксиду азоту, формальдегіду, діоксиду сірки,  свинцю  не встановлено.

         За ході акустичного моніторингу,  в м. Одеса та смт. Іванівка  у визначених контрольних точках на  території житлової забудови  було проведено 18 інструментальних вимірювань рівнів шуму,  перевищення гранично-допустимих рівнів не встановлено.

    За даними моніторингу за станом  грунту, на  території житлової забудови  смт.  Іванівка,  досліджені проби на санітарно-хімічні та  санітарно-мікробіологічні показники    усі  відповідали гігієнічним вимогам.

          Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год., що відповідає природному фону багаторічних спостережень.

          Для    вжиття   відповідних    заходів,    інформації    про всі виявлені                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   нестандартні проби направлені до Головного управління Держпродспоживслужби  в Одеській   області, головам райдержадміністрацій та балансоутримувачам   тощо.

       Санепідситуація залишається на   контролі.