Загальний показник захворюваності на грип та ГРВІ по області, у порівнянні з попереднім  тижнем, знизився на 1,9%, у тому числі серед дитячого населення – на 2,3%, серед дорослого – на 1%.

         Інтенсивний показник захворюваності склав 483,7 на 100 тис.населення та нижче епідпорогу (512,8) на 5,7%. Серед захворілих основну питому вагу складали діти (71,3%). На більшості адміністративних територій області реєструвався низький рівень інтенсивності епідпроцесу, окрім м.Одеси, Іванівського  та Ширяївського районів, де захворюваність перевищила епідемічний поріг і інтенсивність має середній рівень.

           До стаціонарів госпіталізовано 282 хворих, що складає  2,5% від загальної кількості захворілих,  у т.ч. діти – 228 (80,9%).

           За даними звітів лікувально-профілактичних закладів щеплено проти грипу за звітний тиждень 286 осіб, з початку епідсезону щеплено 6593 особи, з них 4459 – з груп ризику.

             Згідно моніторингу вірусологічних досліджень спостерігається одночасна циркуляція вірусів грипу (А(Н1N1)-sw2009) та вірусів не грипозної етіології (парагрип, корона- та ріновірус).

        Рівень захворюваності  на гострі кишкові інфекції  по області, порівняно з попереднім тижнем, зріс на  31,5%, у тому числі серед дiтей до 17 рокiв  – на  28,2%, серед дорослих – на 37,9%.

          В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей до 17 років – до 64 %. Найуразливішою залишалась  вікова група 1-4 роки (53,8 %).

  Вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції реєструвались спорадичними  випадками або не реєструвались зовсім (дифтерія, краснуха, епідпаротит).

   За останній тиждень зареєстровано 1 випадок кору (дорослий). Всього з початку року зареєстровано 1899 хворих з підозрою на кір, з них за 11 місяців  2019р. підтверджено діагноз у  1657 хворих. Інтенсивний показник на 100 тисяч населення склав 69,9, що на 31,2% нижче аналогічного періоду минулого року (105,6).

   Хворіють переважно не щеплені (83,8%), у тому числі не щеплені за віком (діти до 1 року) – 8,2%. Згідно щеплювального статусу із захворілих отримали 1 щеплення – 7%, 2 щеплення – 9,2%.

З метою проведення моніторингу за станом питної води було відібрано в м. Одесі  20 проб на санітарно-мікробіологічні показники і 17 проб на санітарно-хімічні показники. Всі досліджені проби відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10«Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

       Всього по Одеській області було відібрано 82 проби питної води на санітарно-мікробіологічні і 67 проб на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по санітарно-мікробіологічним показникам 0 проб і по санітарно-хімічним показникам 3 проби 3(4.5%), а саме: місто Арциз.

      За результатами  даних   соціально – гігієнічного моніторингу за станом   атмосферного повітря, у визначених  контрольних   точках  на території житлової забудови смт. Іванівка  було  проведено 6 досліджень атмосферного повітря, перевищення гранично допустимих концентрацій оксиду вуглецю, діоксиду азоту  не встановлено.

  в ході акустичного моніторингу,  у визначених контрольних точках на  території  житлової забудови біля  автомагістралей з інтенсивним рухом транспорту в смт. Ширяєво, смт. Доброслав  та в смт. Іванівка було проведено 10 інструментальних вимірювань рівнів шуму, перевищення   гранично   допустимих   рівнів  не встановлено.

  Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год., що відповідає природному фону багаторічних спостережень.

          Для    вжиття   відповідних    заходів,    інформації    про всі виявлені                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   нестандартні проби направлені до Головного управління Держпродспоживслужби  в Одеській   області, головам райдержадміністрацій та балансоутримувачам   тощо.

             Санепідситуація залишається на   контролі.