Санепідемситуація

Загальний показник захворюваності на грип та ГРВІ

   Загальний показник захворюваності на грип та ГРВІ, у порівнянні з попереднім  тижнем, зріс на 4,9% за рахунок дорослого населення, де ріст на 13,9%. У той же час захворюваність серед дітей залишилась практично на рівні.

   Інтенсивний показник захворюваності склав 294,5 на 100 тис.населення та нижче епідпорогу (512,8) на 42,6%. На всіх адміністративних територіях області на сьогодні реєструється низький рівень інтенсивності епідпроцесу без перевищення епідемічного порогу.

      До стаціонарів госпіталізовано 305 хворих, що складає  4,4% від загальної кількості захворілих,  у т.ч. діти – 234 (76,7%).

      За даними звітів лікувально-профілактичних закладів щеплено з початку епідсезону 7072 особи, з них 4896 – з груп ризику.

     Згідно моніторингу вірусологічних досліджень спостерігається одночасна циркуляція вірусів грипу (А(Н1N1)-пандемічний  та вірусів не грипозної етіології (парагрип, корона- та ріновірус).

    Рівень захворюваності  на гострі кишкові інфекції  по області, порівняно з попереднім тижнем, знизився на 9%, серед дiтей до 17 рокiв –  на 20,8%. Однак, серед дорослих рівень захворюваності зріс на 23,1%.

      В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей до 17 років – 63,6%. Найуразливішою залишалась  вікова група 1-4 роки (50,4 %).     

   В організованих колективах захворюваність реєструвалась поодинокими випадками. В осередках проведено комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів з лабораторним контролем.                 

  Вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції реєструвались спорадичними  випадками або не реєструвались зовсім (дифтерія, краснуха, кір).

   З метою проведення моніторингу за станом питної води відібрано в м. Одесі 14 проб на санітарно-мікробіологічні показники і 12 проб на санітарно-хімічні показники. Всі досліджені проби відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10«Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

    Всього по Одеській області було відібрано 26 проб питної води на санітарно-мікробіологічні і 18 проб на санітарно-хімічні показники. Всі проби відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

    Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год, що відповідає природному фону багаторічних спостережень.         

     Санепідситуація залишається на   контролі.