Санепідемситуація

Загальний рівень захворюваності  на гострі кишкові інфекції

Загальний рівень захворюваності  на гострі кишкові інфекції  по області, порівняно з попереднім тижнем, зріс на 4,2%, за рахунок  дітей до 17 років, де ріст  на 11,4%. Серед дорослого населення зареєстровано зниження  на 7,6 % .

В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей до 17 років – 66,3%. Найуразливішою залишилась  вікова група 1-4 роки, на яку прийшлося  54,6 %.

В організованих колективах захворюваність реєструвалась поодинокими випадками. В осередках проведено комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів з лабораторним контролем.

Згідно факторного аналізу 15,8 % хворих пов’язують своє захворювання з вживанням готових домашніх страв з порушенням технології приготування та зберігання;    19,2 % – з вживанням немитих овочів та фруктів; 14,2% – м’ясних продуктів, придбаних на ринках; 15,7 % – молочних продуктів, придбаних на ринках в т.ч. стихійних; 9,4% –  з порушенням правил догляду за дітьми;  6,2% – риба  солона та в`ялена;  5,7% – морепродукти ; 7,4 % – купання в морі з ковтанням води на різних пляжах міста; 2,8 % –  сирі яйця та яйця з недостатньою термічною обробкою ;  3,6 % –  не встановлений фактор.

З метою проведення моніторингових досліджень на холеру обстежено 402  хворих на гострі кишкові інфекції та досліджено 79 проб з об’єктів зовнішнього середовища (вода морська – 21 проба, вода лиманна – 28 проб,  вода стічна – 30 проб, у тому числі 25 проб води інфекційних стаціонарів), холерні вібріони не виділено.

Захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції  знаходилась на сезонному рівні і не перевищувала епідемічний поріг.

Вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції реєструвались спорадичними випадками.

Захворюваність на кір за останній тиждень  знизилась на 1 випадок (20  проти 21), у тому числі серед дітей – на 3 випадки (8 проти 11), серед дорослого населення – незначний ріст на 2 випадки (12 проти 10). Показник госпіталізації залишився практично на рівні попереднього тижня (20 проти 21).

З початку року всього зареєстровано  1585 хворих на кір, у тому числі дітей до 17 років – 846 (53,4%).  Найуразливішими серед населення залишились вікові групи 5- 9 років (17,1%) та дорослі (46,8%).

Щеплювальний статус захворілих: не щеплено проти кору  83,8%, з них не щеплені за віком – 8% (діти до 1 року), отримали 1 дозу – 6,9%, 2 дози – 9,3%.

З метою проведення моніторингу за станом питної води по області відібрано 113 проб  на санітарно-мікробіологічні і 91 пробу на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по санітарно-мікробіологічним показникам 10 проб (Білгород-Дністровський район смт. Затока, с. Шабо, смт. Сергіївка; м. Подільськ;  Балтський район: с. Піщана,  с.Ліснічівка )  і    по   санітарно-  хімічним показникам  – 26 проб ( Білгород-Дністровський район: смт. Затока; м. Болград, Ренійський район: с.Новосільське; Кілійський район: с. Приморське; Подільський район: с.Коси; Роздільнянський район: с.Новосілівка, с.Желепове; м.Арциз; Татарбунарський район: с. Приморське, м. Татарбунари).

За результатами  моніторингових  лабораторних досліджень  за станом якості морської води в місцях масового відпочинку відібрані проби  води у визначених  точках  на 22 пляжах м. Одеси і Білгород-Дністровського, Татарбунарського, Кілійського, Овідіопольського та Лиманського районів    відповідають  гігієнічним   вимогам,  крім   рекреаційної  зони  м. Одеса- пляж    10 ст. Великого Фонтану.

Води   поверхневих    водойм  1-ї    категорії ( р. Дунай    Ізмаїльський район та оз. Сасик Кілійський район) досліджено 4 проби  на санітарно-мікробіологічні показники, з них 1 проба  не  відповідала гігієнічним вимогам  (р. Дунай  Кілійський район).    Дослідженні  10 проб  річної води на  санітарно-хімічні показники,  усі    проби відповідали  гігієнічним  вимогам.

За даними  акустичного моніторингу  на території   житлової забудови  населених пунктів   інструментальні  вимірювання  рівнів шуму проведено у 3-х     контрольних точках, перевищення гранично -допустимих   рівнів      встановлено  у  одній контрольній точці ( м. Одеса, вул. Комарова, 10).

На території житлової забудови  досліджено 22 проби атмосферного повітря    на  вміст  оксиду  вуглецю,  діоксину  азоту, формальдегіду, пилу, аміаку, двоокису сірки – перевищення  гранично-допустимих концентрацій встановлено  у 1 випадку ( м. Одеса, вул. Балківська – Матроський спуск).

В ході здійснення державного соціально-гігієнічного моніторингу  за станом грунту досліджені на території житлової забудови 6 проб   на санітарно-мікробіологічні показники  і 6 проб на санітарно-хімічні показники – усі відповідали нормативним вимогам.

Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год., що відповідає природному фону  багаторічних спостережень.

Для    вжиття    відповідних    заходів,    інформації    про всі виявлені нестандартні  проби направлені до Головного управління Держпродспоживслужби  в Одеській   області, головам райдержадміністрацій та балансоутримувачам    тощо.

Санепідситуація залишається на   контролі.