Загальний рівень захворюваності на гострі кишкові інфекції
Загальний рівень захворюваності на гострі кишкові інфекції по області, порівняно з попереднім тижнем, зріс на 4,2%, за рахунок дітей до 17 років, де ріст на 11,4%. Серед дорослого населення зареєстровано зниження на 7,6 % .
В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей до 17 років – 66,3%. Найуразливішою залишилась вікова група 1-4 роки, на яку прийшлося 54,6 %.
В організованих колективах захворюваність реєструвалась поодинокими випадками. В осередках проведено комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів з лабораторним контролем.
Згідно факторного аналізу 15,8 % хворих пов’язують своє захворювання з вживанням готових домашніх страв з порушенням технології приготування та зберігання; 19,2 % – з вживанням немитих овочів та фруктів; 14,2% – м’ясних продуктів, придбаних на ринках; 15,7 % – молочних продуктів, придбаних на ринках в т.ч. стихійних; 9,4% – з порушенням правил догляду за дітьми; 6,2% – риба солона та в`ялена; 5,7% – морепродукти ; 7,4 % – купання в морі з ковтанням води на різних пляжах міста; 2,8 % – сирі яйця та яйця з недостатньою термічною обробкою ; 3,6 % – не встановлений фактор.
З метою проведення моніторингових досліджень на холеру обстежено 402 хворих на гострі кишкові інфекції та досліджено 79 проб з об’єктів зовнішнього середовища (вода морська – 21 проба, вода лиманна – 28 проб, вода стічна – 30 проб, у тому числі 25 проб води інфекційних стаціонарів), холерні вібріони не виділено.
Захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції знаходилась на сезонному рівні і не перевищувала епідемічний поріг.
Вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції реєструвались спорадичними випадками.
Захворюваність на кір за останній тиждень знизилась на 1 випадок (20 проти 21), у тому числі серед дітей – на 3 випадки (8 проти 11), серед дорослого населення – незначний ріст на 2 випадки (12 проти 10). Показник госпіталізації залишився практично на рівні попереднього тижня (20 проти 21).
З початку року всього зареєстровано 1585 хворих на кір, у тому числі дітей до 17 років – 846 (53,4%). Найуразливішими серед населення залишились вікові групи 5- 9 років (17,1%) та дорослі (46,8%).
Щеплювальний статус захворілих: не щеплено проти кору 83,8%, з них не щеплені за віком – 8% (діти до 1 року), отримали 1 дозу – 6,9%, 2 дози – 9,3%.
З метою проведення моніторингу за станом питної води по області відібрано 113 проб на санітарно-мікробіологічні і 91 пробу на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по санітарно-мікробіологічним показникам 10 проб (Білгород-Дністровський район смт. Затока, с. Шабо, смт. Сергіївка; м. Подільськ; Балтський район: с. Піщана, с.Ліснічівка ) і по санітарно- хімічним показникам – 26 проб ( Білгород-Дністровський район: смт. Затока; м. Болград, Ренійський район: с.Новосільське; Кілійський район: с. Приморське; Подільський район: с.Коси; Роздільнянський район: с.Новосілівка, с.Желепове; м.Арциз; Татарбунарський район: с. Приморське, м. Татарбунари).
За результатами моніторингових лабораторних досліджень за станом якості морської води в місцях масового відпочинку відібрані проби води у визначених точках на 22 пляжах м. Одеси і Білгород-Дністровського, Татарбунарського, Кілійського, Овідіопольського та Лиманського районів відповідають гігієнічним вимогам, крім рекреаційної зони м. Одеса- пляж 10 ст. Великого Фонтану.
Води поверхневих водойм 1-ї категорії ( р. Дунай Ізмаїльський район та оз. Сасик Кілійський район) досліджено 4 проби на санітарно-мікробіологічні показники, з них 1 проба не відповідала гігієнічним вимогам (р. Дунай Кілійський район). Дослідженні 10 проб річної води на санітарно-хімічні показники, усі проби відповідали гігієнічним вимогам.
За даними акустичного моніторингу на території житлової забудови населених пунктів інструментальні вимірювання рівнів шуму проведено у 3-х контрольних точках, перевищення гранично -допустимих рівнів встановлено у одній контрольній точці ( м. Одеса, вул. Комарова, 10).
На території житлової забудови досліджено 22 проби атмосферного повітря на вміст оксиду вуглецю, діоксину азоту, формальдегіду, пилу, аміаку, двоокису сірки – перевищення гранично-допустимих концентрацій встановлено у 1 випадку ( м. Одеса, вул. Балківська – Матроський спуск).
В ході здійснення державного соціально-гігієнічного моніторингу за станом грунту досліджені на території житлової забудови 6 проб на санітарно-мікробіологічні показники і 6 проб на санітарно-хімічні показники – усі відповідали нормативним вимогам.
Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год., що відповідає природному фону багаторічних спостережень.
Для вжиття відповідних заходів, інформації про всі виявлені нестандартні проби направлені до Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області, головам райдержадміністрацій та балансоутримувачам тощо.
Санепідситуація залишається на контролі.
