Санепідемситуація

Загальний рівень захворюваності  на гострі кишкові інфекції

Загальний рівень захворюваності  на гострі кишкові інфекції  по області, порівняно з попереднім тижнем, знизився на 5,1%, за рахунок дорослого населення, де зниження на 15% , проте серед  дітей до 17 років захворюваність зросла на 2,7 %.

В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей до 17 років – 61,3%. Найуразливішою залишилась  вікова група 1-4 роки (49,5%).

В організованих колективах захворюваність реєструвалась поодинокими випадками. В осередках проведено комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів з лабораторним контролем.

Згідно факторного аналізу 16,5 % хворих пов’язують своє захворювання з вживанням готових домашніх страв з порушенням технології приготування та зберігання; 17,4 % – з вживанням немитих овочів та фруктів; 14,7 % – м’ясних продуктів, придбаних на ринках; 15,4 % – молочних продуктів, придбаних на ринках, в т.ч. стихійних; 8,2% –  з порушенням правил догляду за дітьми;  7,4 % – риба  солона та в`ялена; 6,5 % – морепродукти; 5,7 % – купання в морі з ковтанням води – на різних пляжах міста; 3,2 % –  вживання сирих яєць та  з недостатньою термічною обробкою;  5 % –  не встановлений фактор.

З метою проведення моніторингових досліджень на холеру обстежено 609  хворих на гострі кишкові інфекції та досліджено 175 проб з об’єктів зовнішнього середовища (вода морська – 57 проб, вода лиманна – 32 проби,  вода стічна – 73, у тому числі 36 проб води інфекційних стаціонарів), холерні вібріони не виділено.

Вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції реєструвались спорадичними випадками.

Захворюваність на кір за останній тиждень, порівняно з попереднім тижнем, знизилась на 3 випадки (14 проти 17 випадків), у т.ч. серед дітей на  2 випадки (3 проти 5), серед дорослих на 1 випадок (11 проти 12 випадків). Також знизився і  показник  госпіталізації  (8 проти 14).

З початку року всього зареєстровано кір у 1633 хворих, у тому числі 864 серед дітей до 17 років (53%).  Найуразливішими серед населення залишились вікові групи 5- 9 років (16,9%) та дорослі (47%).

Щеплювальний статус захворілих: не щеплено проти кору  83,9%, з них не щеплені за віком – 8% (діти до 1 року), отримали 1 дозу – 6,8%, 2 дози – 9,3%.

З метою проведення моніторингу за станом питної води в області    відібрано 119 проб питної води на санітарно-мікробіологічні і 84 проби на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідають  ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по санітарно-мікробіологічним показникам 17 проб (м.Подільськ, Ананьїв, Білгород-Дністровський район: с.Шабо; Біляївський район: села Вигода, Петровське; Овідіопольський район: села Грибівка, Дальник, смт.Велика Михайлівка) і по санітарно-хімічним показникам 4 проби (Білгород-Дністровський район: с.Шабо; Біляївський район:с. Вигода; Арцизський район: села Теплиця, Виноградівка)

В зонах рекреації морського водокористування на пляжах м. Білгород-Дністровського, Татарбунарського, Овідіопольського, Лиманського  районів та м.Одеси досліджені 92 проби морської води на санітарно-мікробіологічні показники і 4 проби на  санітарно-хімічні показники. Не відповідають гігієнічним вимогам по санітарно-мікробіологічним показникам проби морської води, відібрані 06.08.2019р на пляжах 10, 13, 16 станцій  В.Фонтану, «Аркадія і «Відрада».

Досліджені 6 проб води поверхневих водойм 1 категорії стандартні.

Із досліджених 60 проб атмосферного повітря виявлена 1 нестандартна проба на перехресті вулиць Комарова-Небесної сотні за вмістом окису вуглецю.

За даними  акустичного моніторингу  на території   житлової забудови  населених пунктів   інструментальні  вимірювання  рівнів шуму проведено у 15   контрольних точках, перевищення    гранично – допустимих   рівнів не    встановлено.

Радіаційний фон на території міста складає 12-14 мкР/год., що відповідає природному фону багаторічних спостережень.

Для    вжиття    відповідних    заходів, інформації про всі виявлені нестандартні проби направлені до Головного управління Держпродспоживслужби  в Одеській   області, головам райдержадміністрацій та балансоутримувачам    тощо.

Санепідситуація залишається на   контролі.