Санепідемситуація

Загальний рівень захворюваності  на гострі кишкові інфекції

Загальний рівень захворюваності  на гострі кишкові інфекції  по області, порівняно з попереднім тижнем, зріс на 13,8% за рахунок дітей до 17 років, де ріст на 24,9%. Захворюваність серед дорослого населення залишилась практично на рівні попереднього тижня. Серед захворілих основна питома вага припадала на дітей до 17 років (63%), а серед них найуразливішими були  діти  1-4 роки (56 %.)

           В організованих колективах захворюваність реєструвалась поодинокими випадками. В осередках проведено комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів з лабораторним контролем.

          Згідно факторного аналізу 15,4% хворих пов’язують своє захворювання з вживанням готових домашніх страв з порушенням технології приготування та зберігання; 19,5% – з вживанням немитих овочів та фруктів; 15,8% – м’ясних продуктів, придбаних на ринках; 16,2% – молочних продуктів, придбаних на ринках в т.ч.стихійних; 7,5% – з порушенням правил догляду за дітьми; 5,8% – риба солона та в`ялена; 7,6 % – морепродукти; 6,2 % – купання в морі з ковтанням води на різних пляжах міста; 2,3 % – яйця з недостатньою термічною обробкою та сирі; 3,7 % –  не встановлений фактор.

           З метою проведення моніторингових досліджень на холеру обстежено 425 хворих на гострі кишкові інфекції та досліджено 82 проби з об’єктів зовнішнього середовища (вода морська – 23 проби, вода лиманна – 22 проби,  вода стічна – 37 проб, у тому числі 22 проби води інфекційних стаціонарів), холерні вібріони не виділено.

             Вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції реєструвались спорадичними випадками.

            Захворюваність на кір за останній тиждень, порівняно з попереднім тижнем, знизилась на 6 випадків, у тому числі серед  дітей  – на  3 випадки, серед дорослого населення – також на 3 випадки.

             З початку року всього зареєстровано кір у 1651 хворого, у тому числі 871 серед дітей до 17 років (52,8%).

        З метою проведення моніторингу за станом питної води  по  області відібрано 415 проб  води на санітарно-мікробіологічні і 342 проби на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідають  ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по санітарно-мікробіологічним показникам 33 проби: (м.м.Подільськ, Білгород-Дністровський; Білгород-Дністровський район: села Миколаївка, Приморське; Іванівський район: смт Радісне; Миколаївський район: села Левадівка. Петрівка, Скосарівка; Любашівський район: с.Солтанівка; Татарбунарський район: с.Морозліївка; Тарутинський район: смт. Серпневе; Захарівський район: смт. Затишшя, села Майорське, Павлівка, Новопавлівка, Новозарицьке, Росіянівка) і по санітарно-хімічним показникам 64 проби: (Болградський район: села Кубей, Оксамитне, Залізничне; Ренійський район: села Плавні, Новосільське; Біляївський район: села Троїцьке, Паліївка, Вигода, Ш.Балка, Петровське, Березань; Ізмаїльський район: с. Комишівка; Кілійський район: с.Приморське; Овідіопольський район: села Йосипівка, Мар`янівка, Дальник; Роздільнянський район: села Новоукраїнка, с. Калантаївка,  Новоселівка, Щербанка; Арцизький район: м. Арциз, села Мирнопілля, Надєждовка, Нові Каплани;, Татарбунарський район: м.Татарбунари, села Вишневе, Рибальське, Кочкувате, Борисівка, Нерушай, Баштанівка, Глибоке, Жовтий яр, Білолісся, Лиман, Приморське, Новоселиця, Трапівка, Морозліївка).

           Для вжиття відповідних заходів інформації про всі виявлені нестандартні проби питної води направлені до Головного управління  Держпродспоживслужби в Одеській області, міськрайдержадміністрацій та балансоутримувачам.

        В зонах рекреації морського водокористування на пляжах м. Білгород-Дністровського, Татарбунарського, Овідіопольського, Лиманського, Кілійського  районів та м.Одеси відібрана морська вода для дослідження на санітарно-мікробіологічні і санітарно-хімічні показники. Всі проби відповідають гігієнічним вимогам.

        Досліджені 6 проб води поверхневих водойм 1 категорії на санітарно-мікробіологічні і 6 проб на санітарно-хімічні показники- стандартні.

       Всі досліджені 9 проб атмосферного повітря та проведені 14 вимірювань шуму відповідають вимогам санітарних норм і правил.

       Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год, що відповідає природному фону багаторічних спостережень.

      Санепідситуація залишається на   контролі.