Санепідемситуація

Загальний рівень захворюваності  на гострі кишкові інфекції

        Загальний рівень захворюваності  на гострі кишкові інфекції  по області, порівняно з попереднім тижнем, знизився на 17,3%, у тому числі серед дітей до 17 років  – на 18,7%, серед дорослих  – на 14,9%.

           В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей до 17 років – 60,3%. Найуразливішою залишилась  вікова група 1-4 роки (52,8%).

           В організованих колективах захворюваність реєструвалась поодинокими випадками. В осередках проведено комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів з лабораторним контролем.

           Згідно факторного аналізу 16,2% хворих пов’язують своє захворювання з вживанням готових домашніх страв з порушенням технології приготування та зберігання;    16,8% – з вживанням немитих овочів та фруктів; 14,5% – м’ясних продуктів, придбаних на ринках; 15,7% – молочних продуктів, придбаних на ринках в т.ч.стихійних; 9,4% –  з порушенням правил догляду за дітьми; риба  солона та в`ялена – 8,3% ; морепродукти -7,4% ; купання в морі з ковтанням води на різних пляжах міста – 4,2%; 3,4% – яйця з недостатньою термічною обробкою та сирі;  4,1% –  не встановлений фактор.

            З метою проведення моніторингових досліджень на холеру обстежено 648  хворих на гострі кишкові інфекції та відібрано 77 проб з об’єктів зовнішнього середовища (вода морська – 23 проби, вода лиманна – 23 проби,  вода стічна – 31 проба, у тому числі 24 проби води інфекційних стаціонарів), холерні вібріони не виділено.

          Захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції  знаходилась на сезонному рівні і не перевищувала епідемічний поріг.

          Вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції реєструвались спорадичними випадками.

            Захворюваність на кір за останній тиждень знизилась на 6 випадків (9 проти 15), у тому числі серед дітей – на 3 випадки (4 проти 7), серед дорослого населення  – також на 3 випадки (5 проти 8).

             З початку року всього зареєстровано кір у 1683 хворих, у тому числі 886 серед дітей до 17 років (52,7%).

            Щеплювальний статус захворілих: не щеплено проти кору  84,1%, з них не щеплені за віком – 8,1% (діти до 1 року), отримали 1 дозу – 6,7%, 2 дози – 9,2%.

          З метою проведення моніторингу за станом питної води відібрані в м.Одесі 21 проба на санітарно-мікробіологічні і 15 проб на санітарно-хімічні показники відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10«Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

          Всього по Одеській області відібрано 154 проби питної води на санітарно-мікробіологічні і 101 проба на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по санітарно-мікробіологічним показникам 9 проб (Біляївський район – с.Троїцьке; міста Подільськ, Кодима, Роздільна, Овідіопольський район –  житловий масив «7 небо»; Окнянський район – с.Ставрово) і по санітарно-хімічним показникам 20 проб (Болградський район – с.Залізничне; Березівський район – с.Петрівка; міста Роздільна та Арциз).

         За результатами  моніторингових  лабораторних досліджень  за станом   якості морської води в місцях масового відпочинку у визначених точках  на 22-х пляжах мм.Одеси і Білгород-Дністровського, районів Татарбунарського, Кілійського, Овідіопольського, Лиманського  відібрані 90 проб морської води на санітарно-мікробіологічні показники відповідають гігієнічним вимогам  ДСаНПіН №172-1996 «Розміщення, улаштування та експлуатація оздоровчих закладів».

        Досліджено 6 проби води  поверхневих    водойм  1-ї   категорії ( р. Дунай)  на санітарно-мікробіологічні показники та  3 проби – на санітарно-хімічними показники,  усі    відповідали  гігієнічним  вимогам.

        В ході здійснення  соціально-гігієнічного моніторингу, на території житлової забудови досліджено 33 проби атмосферного повітря  на вміст оксиду  вуглецю,  діоксиду азоту,пилу, формальдегіду, діоксиду сірки перевищення  гранично допустимих концентрацій  не встановлено.

       В місцях розміщення передавальних радіотехнічних об`єктів проведено 142 інструментальних вимірювань рівнів електромагнітного випромінювання, перевищення гранично допустимих рівнів не встановлено.

         Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год.

         Для    вжиття    відповідних    заходів,    інформації про всі виявлені стандартні проби направлені до Головного управління Держпродспоживслужби  в Одеській   області, головам райдержадміністрацій та балансоутримувачам    тощо.

         Санепідситуація залишається на   контролі.