Санепідемситуація

Загальний рівень захворюваності  на гострі кишкові інфекції

Загальний рівень захворюваності  на гострі кишкові інфекції  по області, порівняно з попереднім тижнем, зріс на 3,8%, у тому числі серед дорослих – на 23,5%, серед дітей до 17 років відзначалось зниження на 5,2%.

           В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей до 17 років – 62,5 %. Найуразливішою залишалась  вікова група 1-4 роки (44,8 %).

           В організованих колективах захворюваність реєструвалась поодинокими випадками. В осередках проведено повний комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів з лабораторним контролем.

           Згідно факторного аналізу 19,2% хворих пов’язують своє захворювання з вживанням готових домашніх страв з порушенням технології приготування та зберігання; 18,5% – з вживанням немитих овочів та фруктів; 17,4% – м’ясних продуктів, придбаних на ринках; 16,8% – молочних продуктів, придбаних на ринках в т.ч.стихійних; 7,8% –  з порушенням правил догляду за дітьми; 8,4% –  риба  солона та в`ялена; 3,6%  – морепродукти; 3,7% – яйця з недостатньою термічною обробкою та сирі;  4,6% –  не встановлений фактор.

     На минулому тижні зареєстровано 1 випадок захворювання на ботулізм в Овідіопольському районі. Хворого у важкому стані госпіталізовано до КУ «Міська клінічна інфекційна лікарня», де йому введена протиботулінічна сироватка. Своє захворювання пов’язує з вживанням в’яленої річкової риби власного приготування.

             З метою проведення моніторингових досліджень на холеру обстежено 663  хворих на гострі кишкові інфекції та відібрано 126 проб з об’єктів зовнішнього середовища (вода морська – 40 проб, вода лиманна – 21 проба,  вода стічна – 65 проб, у тому числі 23 проби води інфекційних стаціонарів), холерні вібріони не виділено.

    Захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції  знаходилась на сезонному рівні і не перевищувала епідемічний поріг.

    Вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції реєструвались спорадичними випадками.

               Захворюваність на кір за останній тиждень знизилась на 4 випадки (2 випадки проти 6), зареєстровано 2 випадки захворювання серед дорослого населення, серед дітей захворюваність не реєструвалась.

               З початку року всього зареєстровано кір у 1700 хворих, у тому числі діти до 17 років – 896 (52,7%).

               Щеплювальний статус захворілих: не щеплено проти кору  83,9%,  них не щеплені за віком – 8% (діти до 1 року), отримали 1 дозу – 6,9%, 2 дози – 9,2%.

               З початку року кір зареєстровано: у мм.Одесі (779 випадків), Чорноморську (28), Южному (9), Ізмаїлі (29), Б.Дністровську (7), районах Біляївському (255), Кілійському (110), Лиманському (111), Овідіопольському (83), Роздільнянському (48), Болградському (31), Іванівському (25), Савранському (24), Кодимському (24), Подільському (24), Березівському (21), Ізмаїльському (19), Балтському (16), В.Михайлівському (14), Тарутинському (13), Татарбунарському (8), Б.Дністровському (9), Арцизькому (3), Захарівському (4), Ананьївському (2),  Любашівському (2), Саратському та Ширяївському – по одному.

         З метою проведення моніторингу за станом питної води відібрані в м.Одесі 5 проб на санітарно-мікробіологічні показники відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10«Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

         Всього по Одеській області було відібрано 151 пробу питної води на санітарно-мікробіологічні і 87 проб на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по санітарно-мікробіологічним показникам 47 проб (31.1%), а саме: м. Подільськ, Білгород-Дністровський район(с.Крутоярівка), Окнянський район (смт. Окни, села Федосіївка, Новокрасне, Чорна, Тригради, Римарівка, Цеханівка, Дубово, Ткаченко, Довжанка, Малаївці, Маяк, Новосамарка, Антонівка) і по санітарно-хімічним показникам 32 проби (36.8%), а саме: м. Сарата, Ізмаїльський район (с. Озерне), Арцизський район (села Павлівка, Долинівка, В. Кут), Окнянський район (села Федосіївка, Гавіноси, Тригради, Римарівка, Цеханівка, Дубово, Ткаченко, Довжанка, Малаївці, Маяки, Новосамарка, Антоновка).

         Води   поверхневих водойм 1-ї категорії ( р. Дунай  Ізмаїльський  район) було досліджено 2 проби  води на  санітарно-хімічними показники та 3 проби на  мікробіологічні  показники  усі    відповідали  гігієнічним  вимогам.

         В ході здійснення  соціально – гігієнічного моніторингу за станом   атмосферного повітря, проведеного у визначених  контрольних    точках  на    території   житлової   забудови    м. Білгород- Дністровський та   смт. Сарата було досліджено 7 проб атмосферного повітря, перевищення гранично допустимих концентрацій оксиду вуглецю,  діоксиду азоту  не встановлено.

      В місцях розміщення передавальних радіотехнічних об`єктів на території житлової забудови   Подільського району ( м. Подільськ, села Мардарівка, Петрівка, Стара Кульча, Нестоїта),  Кодимського району  (смт. Кодима, села Слободка, Будеї, Писарівка, Загнітків, Щершинці)    було проведено 50 інструментальних вимірювань рівнів електромагнітного випромінювання, перевищення гранично допустимих рівнів не встановлено

       За даними    акустичного    моніторингу, проведеного  у визначених  контрольних     точках    на     території   житлової   забудови     м. Одеса, м. Білгород-Дністровського,  смт. Іванівка, смт. Сарата, рівні шуму  не  перевищували    гранично – допустимі.

       В ході  моніторингу  за станом грунту, на  території житлової забудови м. Одеса.  м.  Білгород-Дністровський, смт. Біляївка, смт. Сарата,   досліджені на санітарно-хімічні показники 8 проб та 19 проб на мікробіологічні  показники   усі  відповідали гігієнічним вимогам.

         Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год., що відповідає природному фону багаторічних спостережень.

         Для    вжиття   відповідних    заходів,    інформації    про всі виявлені                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   нестандартні проби направлені до Головного управління Держпродспоживслужби  в Одеській   області, головам райдержадміністрацій та балансоутримувачам    тощо.

        Санепідситуація залишається на   контролі.