Загальний рівень захворюваності  на гострі кишкові інфекції  по області, порівняно з попереднім тижнем, зріс на 10,3%, у тому числі серед дітей до 17 років –  на 3,8%,  серед дорослих –  на  2,6%.

В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей до 17 років – 63%. Найуразливішою залишилась  вікова група 1-4 роки, на яку прийшлося  до 53%.

В організованих колективах захворюваність реєструвалась поодинокими випадками. В осередках проведено повний комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів з лабораторним контролем.

Згідно факторного аналізу 18,8% хворих пов’язують своє захворювання з вживанням готових домашніх страв з порушенням технології приготування та зберігання;    17,6% – з вживанням немитих овочів та фруктів; 12,4% – м’ясних продуктів, придбаних на ринках; 14,7% – молочних продуктів, придбаних на ринках в т.ч.стихійних; 10,3% –  з порушенням правил догляду за дітьми;  6,8% – риба  солона та в`ялена;  3,8% – морепродукти; 7,5% – купання в морі з ковтанням води на різних пляжах міста; 2,9% – яйця з недостатньою термічною обробкою та сирі;  5,2% –  не встановлений фактор.

З метою моніторингу по області обстежено на холеру 443 хворих на гострі кишкові інфекції,  «неепідемічний вібріон» не виділено.

З об’єктів зовнішнього середовища відібрано 103 проби, у тому числі вода морська – 27 проб («неепідемічні вібріони» не виділено);     вода лиманна – 30 проб («неепідемічні вібріони»  виділено в 3 пробах:  Роздільнянський район – Кучурганський лиман, створи №№ 1,2, Хаджибеївський лиман); вода стічна – 46 проб, у тому числі 27 проб води інфекційних стаціонарів («неепідемічні вібріони»  не виділено).

Вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції реєструвались спорадичними випадками.

Захворюваність на кір за останній тиждень зросла на 28,6%, у тому числі серед дітей – на 3 випадки, серед дорослого населення – на 5 випадків. Показник госпіталізації залишився практично на рівні попереднього тижня.

З початку року всього зареєстровано 1521 хворого на кір, у тому числі діти до 17 років – 811 (53,3%).  Найуразливішими серед населення є вікові групи 5- 9 років (17,4%) та дорослі (46,9%).

Щеплювальний статус захворілих: не щеплено проти кору  83,6%,  них не щеплені за віком – 8% (діти до 1 року), отримали 1 дозу – 6,8%, 2 дози – 9,6%.

Зареєстровано спалах кору у с.Кубей Болградського району у побуті – захворіло 6 осіб ромської національності, у тому числі 5 дітей (не організовані, проти кору не щеплені).

Всього з початку року в області зареєстровано 17 спалахів кору: с.Шевченково Кілійського району, с.Красносілка, с.Кубанка (ЗОШ) Лиманського району, м.Одеса – (побут), школа №№84, 119 та Одеський національний медичний університет; ДП «Український дитячий центр «Молода гвардія», Біляївський район – с.Нерубайське, с.Усатове, Маяки у побуті та школа №2; м.Чорноморськ (побут); Кодимський район (побут), Болградський район – 2 (побут). Під час спалахів постраждало 239 осіб, у тому числі 215 дітей.

Щеплювальний статус захворілих: не щеплено проти кору  86,3%, з них не щеплені за віком – 8,8% (діти до 1 року), отримали 1 дозу – 6,5%, 2 дози – 7,1%.

Захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції  знаходилась на сезонному рівні і не перевищувала епідемічний поріг.

З метою проведення моніторингу за станом питної води відібрані в м. Одесі 15 проб  на санітарно-мікробіологічні і 15 проб на санітарно-хімічні показники відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

Всього по Одеській області відібрано 123 проби питної води на санітарно-мікробіологічні і 77 проб на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по санітарно-мікробіологічним показникам 16 проб: (Кілійський район, м. Вилкове с.Приморське, Лиманський район, с.Шомполи, Любашівський район, села Бобрик-2, Боків, м. Балта, Савранський район, с.Полянецьке, В.Михайлівський район, села Слов`яносербка, Великоплоске, м. Татарбунари, Окнянський район, села Чорна, Ставрово) і по санітарно-хімічним показникам  38 проб: (смт. Миколаївка, Роздільнянський район, с.Буцинівка, В.Михайлівський район, села Слов`яносербка, Великоплоске, Кілійський район, с.Приморське, смт. Сарата, Саратський район, села Зоря, Мирнопілля, Арцизський район, села Долинівка, Теплиця, Садове).

Води поверхневих водойм 1 категорії ( р. Дунай, оз Ялпуг, р. Прут)  проведено 30 досліджень води  на санітарно-мікробіологічні показники та 30 досліджень води поверхневих водойм на санітарно-хімічні показники усі проби  відповідали  нормативним вимогам.

В зонах   рекреації    морського    водокористування    на  22   пляжах м. Одеси і Білгород-Дністровського, Татарбунарського, Кілійського, Овідіопольського, Лиманського районів на санітарно-мікробіологічні показники досліджено 90 проб морської води,  з них   2 проби нестандартні   (м. Одеса, пляж «Лузанівка») На санітарно-хімічні показника  досліджено 447 проб, усі відповідали нормативним вимогам.

За даними  акустичного моніторингу  на території   житлової забудови  населених пунктів  проведено  7 інструментальних  вимірювань  рівнів шуму,    перевищення    гранично – допустимих   рівнів    встановлено    у 4-х    випадках  (м. Одеса).

На території житлової забудови  досліджено 6 проби атмосферного повітря на вміст  оксиду  вуглецю, діоксиду азоту,  формальдегіду, пилу, аміаку,двоокису сірки, перевищення гранично допустимих  концентрацій  не встановлено.

В  місцях  розміщення    передавальних   радіотехнічних  об`єктів (базові станції мобільного зв`язку) на території житлової забудови   населених пунктів області   проведено  24  інструментальних вимірювань рівнів електромагнітного випромінювання, перевищення гранично допустимих рівнів  не  встановлено.

Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год.

Для вжиття відповідних заходів, інформації про всі виявлені                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   нестандартні проби направлені до Головного управління Держпродспоживслужби  в Одеській   області, головам райдержадміністрацій та балансоутримувачам.

Санепідситуація залишається на   контролі.