До Всесвітнього дня боротьби з поліомієлітом ДУ «Одеський обласний центр контролю та профiлактики хвороб МОЗ України» наголошує на важливості вчасної вакцинації дітей проти поліо, оскільки спалах цього захворювання так і не подолали.

Для України це реальна проблема, яка наприкінці минулого року торкнулась наших дітей. Тоді медики зафіксували спалах поліо у Рівненської області, де півторарічна дитина отримала параліч. Згодом випадок гострого в’ялого паралічу зафіксували на Закарпатті.

Поліомієліт – це гостре інфекційне і часом смертельне захворювання, спричинене вірусом, що вражає нервову систему та часто має незворотні наслідки. В одному з 200 випадків поліо спричиняє невиліковний параліч. 5–10% з тих, кого паралізувало внаслідок поліомієліту, помирають через ураження паралічем саме дихальних м’язів.

Також, після одужання, може розвиватися постполіомієлітний синдром: діти, які, здається, повністю вилікувалися, можуть відчувати нові м’язові болі, слабкість, у них може з’явитися параліч у дорослому віці, через десятки років після первинного захворювання.

Ліків проти поліомієліту не існує, однак від нього рятує вакцинація. Повний курс вакцинації з Національного календаря щеплень захищає дитину на все життя. Важливо, що поліомієліт викликає вірус, а не щеплення!

КОЛИ ТРЕБА ВАКЦИНУВАТИ ДИТИНУ ПРОТИ ПОЛІО?

Дитина повинна отримати 6 доз вакцини проти поліо. Всі щеплення безоплатні.

У 2 та 4 місяці малюку вводять інактивовану поліомієлітну вакцину (ІПВ). Вона захищає дитину від паралічу та запобігає потраплянню дикого поліовірусу до центральної нервової системи.

У 6 та 18 місяців дитина має отримати щеплення оральною поліомієлітною вакциною (ОПВ). Таке ж щеплення слід повторити у 6 та 14 років. Вакцина ОПВ формує імунітет у кишківнику, а відповідно запобігає поширенню вірусу.

Дуже важливо забезпечити вакцинацію дітей з хронічними захворюваннями, оскільки вони більш вразливі до інфекцій.