Санепідемситуація

Захворюваність на грип та ГРВІ

За даними моніторингу захворюваності на грип та ГРВІ  спостерігається її сезонне зростання. Інтенсивний показник на 100 тисяч населення склав 563,7 та перевищив епідемічний поріг (512,8) на 10%, що свідчить про початок епідемічного підйому захворюваності і середній рівень інтенсивності епідпроцесу.

За останній тиждень, порівняно з попереднім, рівень захворюваності зріс на 15,6% за рахунок дитячого населення, де ріст майже на 30%. Серед дорослих захворюваність зросла на 4,2%.

В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей до 17 років – 51%. Найбільш ураженою була вікова група 5-14 років – до 50%, тобто школярі; по іншим віковим групам: 0-4 роки – 24,6%, 15-17 років – 25,6%.

На звітному тижні госпіталізовано 562 хворих, що складає 4,2% від загальної кількості захворілих. Найбільше госпіталізованих серед дорослих – 61,2% (344 хворих). Серед дітей цей показник склав 38,8%.

Активізація епідемічного процесу розпочалась на 7-ми адміністративних територіях (міста Одеса, Ізмаїл, райони Ананьївський, Арцизький, Іванівський, Любашівський та Ренійський), де рівні захворюваності перевищили епідемічний поріг в межах 4-43%. Відповідає високому рівню інтенсивність епідпроцесу в Ренійському районі, де епідемічний поріг перевищено на 43%.

З початку епідсезону, за даними лікувально-профілактичних закладів,  щеплено проти грипу   3864 особи, у тому числі 3050 медичних працівників.

За даними моніторингу вірусологічних досліджень циркуляція вірусів грипу не зареєстрована.

Рівень захворюваності на гострі кишкові інфекції за останній тиждень, порівняно з попереднім тижнем, знизився на 7,2% за рахунок дітей, серед дорослих захворюваність залишилась практично на рівні.

           Вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції реєструвались спорадичними випадками або не реєструвались зовсім.

Спалахів та групових захворювань не було.

З початку року в області, станом на 30 листопада зареєстровано 45756 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 2538 випадків серед дітей до 17 років (5,5%), серед дорослого населення – 43218 випадків (94,5%), у т. ч. 1803 –  серед медичних працівників. Зареєстровано 583 летальних випадків.

З метою проведення моніторингу за станом питної води в області всього було досліджено 199 проб на санітарно-мікробіологічні та санітарно-хімічні показники.

Із них не відповідали Держстандарту:

– по санітарно-мікробіологічним показникам – 1 проба (0,8%) (Ананьїв);

– по санітарно-хімічним показникам – 7 проб (9,5%), а саме райони: Біляївський (с.Троїцьке), Іванівський (смт.Іванівка), Татарбунарський (м.Татарбунари).

В ході здійснення державного соціально-гігієнічного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря на території житлової забудови м.Одеса, смт.Іванівка, Подільськ, Ананьїв, Любашівка було досліджено 102 проби. Перевищень гранично допустимих концентрацій по вмісту оксиду вуглецю, пилу, діоксиду азоту, формальдегіду, сірчистого ангідриду не встановлено.

За даними акустичного моніторингу у контрольних точках на території житлової забудови біля автомагістралей в смт. Іванівка, Миколаївка, Березівка, Подільськ, Березівка, Ананьїв, Любашівка було проведено 19 інструментальних вимірювань рівнів шуму, перевищення гранично-допустимих рівнів не встановлено.

Радіаційний фон на території області складає 12-14мкР/год., що відповідає природному фону багаторічних спостережень.

Для   вжиття   відповідних   заходів,  інформація про всі виявлені                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   нестандартні проби направлені до  міських, районних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Головного управління Держпродспоживслужби  в Одеській   області.

Санепідситуація залишається на   контролі.