Захворюваність на грип та ГРВІ

За даними моніторингу захворюваність на грип та ГРВІ  знаходиться на сезонному рівні. Інтенсивний показник на 100 тисяч населення складає 351,1 та нижче епідемічного порогу (526,4) на 33,3%.

За останній тиждень, порівняно з попереднім, захворюваність знизилась на 26,9% за рахунок дорослого населення, де зниження на 32,8%, серед дітей  захворюваність знизилась на 18,9%.

В структурі захворюваності основна питома вага припадала на доросле населення – 53,2%.

Однак зріс рівень госпіталізації – до лікувальних закладів госпіталізовано 435  хворих, що складає 3,4% від загальної кількості захворілих, і вище попереднього тижня на 11,8%. Найбільше госпіталізованих серед дорослих – до 57%. Серед дітей цей показник відповідно склав 43%.

Перевищення епідемічного порогу не зареєстровано на жодній з адміністративних територій.

З початку епідсезону, за даними лікувально-профілактичних закладів,  щеплено проти грипу   6587 осіб, у тому числі 5306 медичних працівників.

Згідно з моніторингом вірусологічних досліджень циркуляція вірусів грипу не зареєстрована.

Рівень захворюваності  на гострі кишкові інфекції  по області, порівняно з попереднім тижнем, знизився на  16,7%, у тому числi  серед дорослих – на рівні, серед дiтей до 17 рокiв – зниження на 28,6%.

Вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції  реєструвались спорадичними  випадками або не реєструвались зовсім (дифтерія, кір, краснуха,епідемічний паротит).

             З початку року в області, станом на 28 грудня, зареєстровано 69134 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 3499 випадків серед дітей до 17 років (5,1%), серед дорослого населення – 65635 випадків (94,9%). Зареєстровано 1005 летальних випадків.

            З метою проведення моніторингу за станом питної води в області всього було досліджено 95 проб, з них 58 –  на санітарно-мікробіологічні та  37 проб – на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідали ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною»  по санітарно-хімічним  показникам 7 проб – 19% (м.  Арциз, м.Арциз-2). По санітарно-мікробіологічним показникам усі проби відповідали  нормативним вимогам.

Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год., що відповідає природному фону багаторічних спостережень.

Для   вжиття   відповідних  заходів,  інформації про всі виявлені                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   нестандартні проби  були направлені до  міських, районних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області.

Санепідситуація залишається на контролі.