За даними моніторингу захворюваність на грип та ГРВІ знаходилась на сезонному рівні. Інтенсивний показник на 100 тисяч населення склав 240,0 та був нижче епідемічного порогу (526,4) на 54,4%.

             За останній тиждень, порівняно з попереднім, захворюваність знизилась на 5,8% за рахунок дорослого населення, де зниження на 9,7%. Серед дітей захворюваність залишилась практично на рівні попереднього тижня.

            В структурі захворюваності основна питома вага припадала на доросле населення – до 55%.

          До лікувальних закладів госпіталізовано 304 хворих, що складає 5,3% від загальної кількості захворілих.

           На всіх адміністративних територіях рівень захворюваності був значно нижче епідемічного порогу.

            З початку епідсезону, за даними звітів лікувально-профілактичних закладів,  щеплено проти грипу   6856 осіб, у тому числі 5560 медичних працівників.

          Згідно з моніторингом вірусологічних досліджень циркуляція вірусів грипу в області  не зареєстрована.

         Щодо захворюваності  на  COVID-19.  З початку епідемії в області зареєстровано 80431 лабораторно підтверджений випадок, у тому числі дітей до 17 років – 3908, медичних працівників – 2635, летальних випадків – 1296. Інтенсивний показник на 100 тисяч населення склав 3394,8, смертність – 54,7; летальність – 1,6%.

           Рівень захворюваності  на гострі кишкові інфекції  по області, порівняно з попереднім тижнем, знизився  на 8%, у тому числi  серед дiтей до 17 рокiв  – на  19,4%. Серед дорослого населення захворюваність незначно зросла на  3 випадки.

           В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей до 17 років – до 63%. Найуразливішою залишалась вікова група  1-4 роки (до 50%).

           Зареєстровано групову захворюваність на сальмонельоз в дитячому дошкільному закладі №21 м.Чорноморська. Станом на 25.01.2021р. всього зареєстровано 9 хворих дітей, з них  двоє госпіталізовано до інфекційного відділення КНП «Чорноморська лікарня» Чорноморської міської ради з попереднім діагнозом  «Гострий гастроентерит», інші 7 хворих знаходяться на амбулаторному лікуванні. Перебіг захворювання легкої та середньої важкості.

           За даними лабораторних досліджень у 3-х хворих діагноз підтверджено лабораторно: виділено сальмонелу ентерітідіс.

            Для встановлення джерела інфекції та факторів передачі проведено епідрозслідування з лабораторним контролем зовнішнього середовища та обстеженням контактних осіб. Протиепідемічні заходи та лабораторні дослідження тривають.

            На звітному тижні зареєстровано випадок сказу у домашньої тварини у м.Одесі (кошеня), який підтверджено лабораторно Одеською регіональною державною лабораторією Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. З початку року всього виявлено 6 лабораторно підтверджених випадків сказу у тварин: 4 – в області та 2 – у м.Одесі.

            З метою проведення моніторингу за   станом   питної води в Одеській області всього було досліджено  162 проби, у тому числі  92  – на санітарно-мікробіологічні та  70  – на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідали ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по санітарно-хімічним показникам 11 проб (Болградський район – села Тополине, Залізничне, Виноградівка; смт. Сарата).

          Вод поверхневих водойм 1-ї категорії, які використовуються як джерела питного водопостачання населення (р.Дунай   в   Кілійському  Ізмаїльському   районах,  оз. Ялпуг в Болградському районі),  було досліджено 12  проб на санітарно-мікробіологічні показники та  проведено 68 досліджень на  вміст залишків хлорорганічних  пестицидів (ДДТ, гексахлорциклогексан, альдрин, гептахлор, гексахлорбензол тощо). Усі  досліджені  проби  відповідали гігієнічним вимогам.

           За даними акустичного  моніторингу   на   території  житлової  забудови   біля  автомагістралей  (м. Роздільна, м. Кілія, смт. Великомихайлівка) було проведено 34 інструментальних вимірювання рівнів шуму, перевищення гранично–допустимих рівнів не встановлено.

           В ході здійснення  соціально-гігієнічного моніторингу на  території   житлової  забудови  м. Ізмаїл, с.Броска Ізмаїльського району було проведено  дослідження грунту на  вміст залишків  хлорорганічних пестицидів, перевищення  гранично –  допустимих концентрацій   не встановлено.

     Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год., що відповідає природному фону багаторічних спостережень.

            Для   вжиття   відповідних  заходів  інформації про всі виявлені                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   нестандартні проби  були направлені до  міських, районних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області.

             Санепідситуація залишається на   контролі.