Санепідемситуація

Захворюваність на грип та ГРВІ

За даними моніторингу захворюваність на грип та ГРВІ в Одеській області знаходилась на сезонному рівні. Інтенсивний показник на 100 тисяч населення склав 235,3 та був нижче епідемічного порогу (526,4) на 55,3%.

                За останній тиждень, порівняно з попереднім, захворюваність знизилась на 1,9%, у тому числі серед  дітей на 2,4%,  дорослого населення – на 1,6%. В структурі захворюваності основна питома вага припадала на доросле населення – до 56%.

           До лікувальних закладів госпіталізовано 302 хворих, що складає 5,4% від загальної кількості захворілих.

           На всіх адміністративних територіях рівень захворюваності був значно нижче епідемічного порогу.

           З початку епідсезону, за даними звітів лікувально-профілактичних закладів,  щеплено проти грипу   6856 осіб, у тому числі 5560 медичних працівників.    

          Згідно з моніторингом вірусологічних досліджень циркуляція вірусів грипу в області  не зареєстрована.

         Щодо захворюваності  на  COVID-19.  З початку епідемії в області,станом на 01 лютого,зареєстровано 81462 лабораторно підтверджених випадки COVID-19, у тому числі дітей до 17 років – 3933, медичних працівників – 2677, летальних випадків – 1303. Інтенсивний показник на 100 тисяч населення склав 3438,3, смертність – 55,0; летальність – 1,6% (таблиця додається).  

           Рівень захворюваності  на гострі кишкові інфекції  по області, порівняно з попереднім тижнем, знизився  на 26,1%, у тому числi  серед дiтей до 17 рокiв  – на  17,2%, дорослого населення – на 41,2%.

             В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей до 17 років –70,6 %. Найуразливішою залишалась вікова група  1-4 роки (60,8 %). 

        Триває спалах сальмонельозу в дитячому дошкільному закладі №21 м.Чорноморська. Станом на 01.02.2021р. всього зареєстровано 26 хворих, у тому числі 23 дитини та 3 осіб персоналу. Госпіталізовано до інфекційного відділення КНП «Чорноморська лікарня» Чорноморської міської ради 3 хворих, інші хворі  знаходяться на амбулаторному лікуванні. Перебіг захворювання легкої та середньої важкості.

         За даними лабораторних досліджень у 25 хворих діагноз підтверджено лабораторно: виділено сальмонелу ентерітідіс.

          Для встановлення джерела інфекції та факторів передачі проведено епідрозслідування з лабораторним контролем зовнішнього середовища та обстеженням контактних осіб. Протиепідемічні заходи та лабораторні дослідження тривають.

               Вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції реєструвались спорадичними  випадками або не реєструвались зовсім (дифтерія, кір, краснуха, епідемічний паротит).

               На минулому тижні  в області було зареєстровано один випадок  ботулізму. Постраждалий житель м.Одеси, вживав консервовану скумбрію, виготовлену в домашніх умовах. Захворів через день після вживання та  був госпіталізований до КНП «Міська клінічна інфекційна лікарня» Одеської міської ради, де йому було проведено відповідне лікування та введена протиботулінічна сироватка.

                З метою проведення моніторингу за станом питної в Одеській області було досліджено   158 проб, у тому числі  92 проби – на санітарно-мікробіологічні показники та 66 проб – на санітарно-хімічні. Не відповідали вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по санітарно-хімічним показникам 13 проб (м.Арциз, смт. Сарата, Іванівський район – смт. Іванівка, с.Богунове).

               Води поверхневих водойм 1-ї категорії, які використовуються як джерела питного водопостачання населення (р. Дністер  в Біляївському районі,  р. Дунай в Ренійському  та  Ізмаїльському районах, оз. Ялпуг в Болградському районі), було досліджено 24 проби  на санітарно-мікробіологічні показники та проведено 51 дослідження води на вміст залишків хлорорганічних  пестицидів (ДДТ, гексахлорциклогексан, альдрин, гептахлор, гексахлорбензол тощо). Усі  досліджені  проби  відповідали гігієнічним вимогам.

              В ході  здійснення  державного  соціально-гігієнічного моніторингу в галузі  охорони   атмосферного  повітря  на  території  житлової   забудови    в містах Болград  та  Рені   було досліджено 6 проб. Перевищення гранично-допустимих концентрацій по вмісту оксиду вуглецю, двоокису азоту, сірчистого ангідриду   не встановлено.

               Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год., що відповідає природному фону багаторічних спостережень.  

              Для   вжиття   відповідних  заходів,  інформації про всі виявлені   нестандартні проби  були направлені до міських, районних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області.              Санепідситуація залишається на   контролі.