Санепідемситуація

Захворюваність на грип та ОРВІ

        Загальний показник захворюваності на грип та ГРВІ, порівняно з попереднім тижнем, зріс на 1,4%, у тому числі серед дитячого населення – на  2,2%, серед дорослого населення захворюваність залишилась практично на рівні. Інтенсивний показник захворюваності склав 436,8 та нижче епідпорогу (552,1) на 20,8%.

         Серед захворілих основну питому вагу складали діти (74,6%). Ріст  захворюваності реєструвався у вікових групах дітей: 0-4 роки – на 2,9% та 5-14 років – на 4,4%. Проте у віковій групі 15-17 років відмічалось зниження на 8,8%.

          Показник госпіталізації хворих  знизився на 21% –  до стаціонарів госпіталізовано 207 хворих проти 261 на попередньому тижні, що складає  2% від загальної кількості захворілих,  у т.ч. діти – 166 (80,7%).

              За даними моніторингу рівень захворюваності  на гострі кишкові інфекції, порівняно з попереднім тижнем, знизився  на 3,6%, у тому числі серед дітей до 17 років –  на 3,1%,  серед дорослих – на  4,5% .

             В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей  до 17 років  – 64,1%. Найуразливішою залишилась  вікова група 1-4 роки  – 55,8%.

         В організованих колективах захворюваність на гострі кишкові інфекції реєструвалась поодинокими випадками. В осередках проведено комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів з лабораторним контролем.

          Вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції реєструвались спорадичними випадками, окрім кору.

            Захворюваність на кір зросла на 24% за рахунок дорослого населення, де ріст  на 40,5% (52 проти 37), серед  дітей –  ріст на 3 випадки (41 проти 38). Показник госпіталізації також зріс на 30,7% (81 проти 62).

             З початку року всього зареєстровано 841 випадок кору, у тому числі діти до 17 років – 455 (54%).  Найуразливішими серед населення були вікові групи 5-9 років (18%) та дорослі (46%).

            Щеплювальний статус захворілих: не щеплено проти кору  84,3%,  них не щеплені за віком – 7,4% (діти до 1 року), отримали 1 дозу – 5,9%, 2 дози – 9,8%.

            З початку року зареєстровано 9 спалахів кору: с.Шевченково Кілійського району, с.Красносілка Лиманського району, м.Одеса – (побут), школа №84 та Одеський національний медичний університет; Біляївський район – с.Нерубайське у побуті та школа №2; м.Чорноморськ (побут); Кодимський район (побут). Під час спалахів постраждало 172 особи, у тому числі 160 дітей.

          З метою проведення моніторингу за станом питної води відібрані в м.Одесі 18 проб на санітарно-мікробіологічні і 14 проб на санітарно-хімічні показники відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

         Всього по Одеській області відібрано 165 проб питної води на санітарно-мікробіологічні і 114 проб на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідають нормативним  вимогам по мікробіологічним показникам 28 проб:(міста Арциз, Білгород-Дністровський, Білгород-Дністровський район с.Шабо, Біляївський район с. Граданиці, Подільський район с. Бочманівка, Кодимський район  смт. Слобідка, с. Круті, Захарівський район смт. Затишня)   і по санітарно-хімічним показникам 14 проб (   Білгород-Дністровський  район с. Шабо, Біляївський район с.Граданиці, Ренійський район села Котловина, Нагірне, Подільський район с.Бочманівка, Кодимський    район смт. Слобідка, с. Круті,    Саратський    район   села    Зоря,   Михайлівка, Долинка, м. Арциз, м. Болград, м.Татарбунари).

        Води поверхневих водойм 1 категорії  на мікробіологічні показники  було  досліджено 3 проби   та  на санітарно-хімічні показники  досліджено 3 проби,усі відповідали нормативним вимогам.

          Води поверхневих водойм 2-ї категорії на мікробіологічні показники досліджено 6 проб, у т.ч.  1 проба  з    перевищення гранично – допустимих    концентрацій   ( Білгород-Дністровський район  Дністровський лиман).

         На території житлової забудови  населених пунктів області  досліджено 15 проб атмосферного повітря на вміст оксиду вуглецю, діоксиду азоту, перевищення гранично допустимих  концентрацій   відсутні.

       В ході акустичного моніторингу  на території  населених пунктів області  проведено 17 інструментальних  вимірювання рівнів шуму, перевищення  гранично – допустимих   рівнів    встановлено   у   1 випадку (м.Одеса,  район  Пересипського мосту).

          Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год.

          Для вжиття відповідних заходів, інформації про всі виявлені нестандартні проби питної води направлені до Головного управління Держпродспоживслужби  в Одеській області, головам райдержадміністрацій та балансоутримувачам.

          Санепідситуація залишається на   контролі.