👨‍⚕ Відсутність доступу до чистої води та умов для дотримання гігієни можуть призвести до розвитку кишкових інфекцій, наприклад, таких як холера, ентеровірусна інфекція, сальмонельоз чи дизентерія. Ці інфекції можуть спричиняти критичне зневоднення організму через втрату рідини внаслідок блювання і рясної діареї. Це дуже небезпечно!

👉 Домедична допомога у разі зневоднення:

Передусім необхідно відновити об’єм рідини та мікроелементів організму. Просто пити воду для цього недостатньо! Для відновлення водно-сольового балансу (регідратація) використовуйте спеціальний розчин. Його можна купити в аптеці без рецепта. У разі, якщо купити його не вдалося, можна використати розчин із 3,5 чайних ложок цукру і 0,5 ложки солі в 1 л води.

❗ Не приймайте антибіотики самостійно без призначення лікаря!

Для приготування розчину використовуйте лише безпечну чисту воду: бутильовану, кипʼячену або очищену спеціальними засобами (наприклад, таблетками для очищення).

Важливо пам’ятати, що випоювання краще проводити шляхом надходження рідини через рот – оральна регідратація, а не через крапельницю (довенна інфузія). Остання – для ситуацій, коли неможливо проводити випоювання через рот. Також важливо випоювати правильно – не давати великий об’єм розчинів за один раз, а давати робити ковток кожні п’ять хвилин.

👉 Що можна і чого не можна робити?

Продовжуйте давати розчин для регідратації з урахування кожного рідкого випорожнення, поки діарея не мине.

Не давайте лікарські засоби, що пригнічують перистальтику кишківника та лікарські препарати проти діареї – це може призвести до посилення інтоксикації організму та кишкової непрохідності.

Не давайте підсолоджені газовані напої, солодкий сік чи чай, оскільки вони можуть посилити діарею.

❗ Якщо стан хворого не покращується або стає гіршим – викликайте «швидку»!

Інформація за матеріалами Міністерство охорони здоров’я України