Санепідемситуація

Зростання захворюваності на  гострі респіраторні вірусні інфекції

В Одеській області спостерігається епідемічне зростання захворюваності на  гострі респіраторні вірусні інфекції, у тому числі на грип. Так за останній тиждень загальний показник захворюваності зріс майже на 33%, у тому числі серед дітей – на 43%, серед дорослого населення – на 12%.

        Зростання захворюваності спостерігається у всіх вікових групах. Найбільш ураженими є діти 5-14 та 15-17 років, тобто школярі, де ріст склав 53,1% та 47% відповідно.

Інтенсивний показник захворюваності на 100 тис. населення склав 518,7 та перевищив  епідемічний поріг на 1,2%, що відповідає  середньому рівню інтенсивності епідпроцесу.

На більшості адміністративних територій області реєструється ще низький рівень інтенсивності епідпроцесу без перевищення епідемічного порогу, окрім м.Одеси, районів Ананьївського, Іванівського, Саратського та Ширяївського, де епідемічний поріг перевищено.

          За даними моніторингу вірусологічних досліджень  серед населення спостерігається переважно циркуляція вірусів грипу А(H1N1)-пандемічний та респіраторних вірусів не грипозної етіології, а саме парагрип, аденовірус та інші.

          Що стосується  захворювання  на коронавірусну інфекцію 2019-nCoV.  На сьогодні  в світі зареєстровано біля 4,5 тис. випадків зараження, зафіксовано 107 летальних випадків. Інкубаційний період коронавірусу  коливається за даними спостережень від 2 до 12 діб (в середньому – 7 діб). Вірус викликає зазвичай легкі та помірні захворювання верхніх дихальних шляхів як при звичайній застуді. Симптоми можуть включати в себе: нежить,  головний біль, біль в горлі, кашель, лихоманку, нездужання, пневмонію або бронхіт (частіше зустрічаються у людей з хронічними станами).

          За даними МОЗ України випадків захворювань на коронавірус  2019-nCoV серед населення нашої країни не зареєстровано.

Для профілактики зараження коронавірусом необхідно дотримуватись  правил як при грипі та інших респіраторних вірусних інфекціях:

– уникайте тісного контакту з  людьми, що страждають на гострі респіраторні інфекції;

– часто мийте руки з милом, особливо після прямого контакту з хворими людьми або їх оточенням;

– люди з симптомами гострої респіраторної інфекції повинні дотримуватись правил етикету кашлю та респіраторної гігієни (тримати дистанцію, використовувати одноразові серветки при кашлі та чиханні, мити частіше руки, максимально скоротити контакти з іншими людьми).

           У разі появи симптомів у мандрівників, які свідчать про респіраторні захворювання під час подорожі або після неї, рекомендовано звернутись до лікаря.