З 1 червня 2021 року ДУ «Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» здійснює моніторингові дослідження на виявлення холерних вібріонів з об’єктів довкілля.

З 1 червня 2021 року ДУ «Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» здійснює моніторингові дослідження на виявлення холерних вібріонів з об’єктів довкілля (вода відкритих водоймищ, морська вода в зонах рекреації, стічна вода інфекційних стаціонарів, відділень, станцій біологічної очистки), які перебувають під контролем Центру, а також діагностичні дослідження, для потреб закладів охорони здоров’я, від людей з розладами шлунково – кишкового тракту.

На поточну дату досліджено 48 проб морської води та 4 проби зі станцій біологічної очистки (м. Одеса). Збудника холери не виявлено, але з Хаджибейського лиману було виявлено V. сholera non O1 (нетоксигена). Нетоксигені штами щорічно виділяються з різних об’єктів навколишнього середовища Одеського регіону. Викликають тільки спорадичні (поодинокі) або групові захворювання (при спільному джерелі інфікування) та є індикатором сприятливих умов широкого епідемічного розповсюдження холери.

Виникнення більшості епідемій холери, пов’язані з водним фактором. Тому комплекс заходів для запобігання водному шляху передачі холери повинен передбачати недопущення потрапляння неочищених стоків у відкриті водойми, річки та моря; ліквідацію місць несанкціонованих скидів побутових стоків; очищення та дезінфекційні заходи вигрібних ям приватного сектору, а також дотримання правил особистої гігієни та безпечної поведінки під час відпочинку. Враховуючи погодні умови, зливові дощі, загрози і підтоплення, з метою попередження виникнення надзвичайних подій в літній період, необхідно дотримуватись заходів профілактики інфекційних хвороб та правил особистої гігієни.

Пам’ятайте, що не треба вживати воду для пиття і побутових цілей (миття овочів, фруктів, іграшок та інших предметів) з випадкових джерел. Використовуйте кип’ячену або бутильовану воду гарантованої якості. Не купуйте продукти харчування, особливо свіжу та малосольну рибу на стихійних ринках та пляжах рекреаційної зони; не купайтесь в заборонених місцях, а також не ковтайте воду при купанні.

При виникненні будь яких симптомів гострих кишкових інфекцій звертайтесь до свого сімейного лікаря або лікарні на місцем мешкання для отримання кваліфікованої медичної допомоги та лабораторного обстеження. Не займайтесь самолікуванням. Будьте здорові, гарного Вам відпочинку!

В.о. генерального директора, головний державний санітарний лікар Одеської області Віталій ГОНЧАРОВ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.