Наразі в Україні зафіксовані  випадки кору, що становить загрозу для виникнення спалаху який  має циклічний характер і відбувається в Україні кожних чотири-п’ять років. Попередній спалах кору тривав у нас у 2017–2019 роках, і з огляду на те, що спалахи циклічні, новий є невідворотним. Головна причина цього — недостатнє охоплення щепленнями.

Основна небезпека кору полягає у тому, що передається це захворювання дуже швидко: для інфікування не потрібен навіть безпосередній контакт із людиною-носієм. Достатньо просто побувати у кімнаті, з якої нещодавно вийшла хвора людина, адже вірус циркулює в приміщенні ще протягом 2 годин після того, як його залишив хворий.

Також підступність захворювання в тому, що приблизно у третини захворілих спостерігаються різноманітні ускладнення, починаючи від пневмонії і закінчуючи міокардитом (запаленням серцевого м’яза) та енцефалітом (запаленням головного мозку). Іншим важливим ускладненням, яке рідко зустрічається у дітей, є гепатит (запалення печінки), який спостерігається у значної частини дорослих пацієнтів. Особливо складно протікає захворювання у маленьких дітей. У середні віки кір часто називали «дитячою чумою».

 Вірус кору небезпечний ще й ти тим, що ускладнення після хвороби можуть бути ще більш небезпечними за саму недугу. Інфекція сильно знижує імунітет, організм стає чутливим до будь-якої бактеріальної інфекції.

Заразитися може будь-яка людина без імунітету (невакцинована або щеплена, але не сформувала імунітет). Невакциновані маленькі діти та вагітні особи мають найвищий ризик важких ускладнень кору.

Хвороба небезпечна для всіх невакцинованих людей, а також у виникненні ускладнень, особливо, якщо ви або ваша дитина входить в групу ризику, а саме:

  • Немовлята;
  • діти, молодші 5 років;
  • Підлітки
  • Вчителі
  • Медичний персонал
  • вагітні

Єдиним способом захисту від кору є вакцина.

Якщо з якихось причин у вас чи у вашої дитини ще немає щеплення або є лише одне з двох, заплануйте вакцинацію – це важливо для вашого здоров’я та безпеки.  Не будьте байдужими.