☝️ДУ “Одеський обласний центр контролю та профiлактики хвороб МОЗ України” інформує:

✔️Всесвітня організація охорони здоров’я World Health Organization Ukraine 23 липня поточного року оголосила спалах мавпячої віспи надзвичайною ситуацією світового масштабу у cфері охорони здоров’я. Це найвищий рівень небезпеки, яку організація може надати епідемії чи пандемії.

✔️Сьогодні вірус віспи мавп вже виявлено в 92-х країнах світу. Загалом зафіксовано понад 35 тисяч інфікованих, з яких 12 осіб померли. Найбільш масові спалахи захворювання епідеміологи фіксують сьогодні у Сполучених штатах і Бразилії, Іспанії, Німеччині та Великій Британії.

✔️ Хоча на території нашої країни випадків захворювання не зафіксовано, вірус впритул підходить до кордонів України. Так, випадки зараження віспою мавп вже зафіксовано в Молдові, Румунії, Латвії та Польщі.

✔️ Мавпяча віспа не нова інфекція – її вперше зареєстрували у 1958 році у мавп, а в 1970 році – у людей. Спалахи інфекції реєструвалися лише на території Африки.

✔️ У зв’язку з погіршенням епідемічної ситуації у світі, Україна, у тому числі і Одеська область, розпочала підготовку до надзвичайної ситуації.

❗Міністерство охорони здоров’я України спрацювало на випередження і надало регіонам тест-системи для діагностики мавпячої віспи.

❗ Вірусологічною лабораторією відділу досліджень біологічних факторів ДУ “Одеський обласний центр контролю та профiлактики хвороб МОЗ України” отримано 6 наборів ПЛР-тестів для проведення 150 досліджень. Лабораторія має необхідне сучасне обладнання, укомплектована навченими кадрами. Результати ПЛР-діагностики можна отримати вже через 4 – 6 годин від початку досліджень, що дає можливість своєчасно реагувати на надзвичайну подію.

✔️ У серпні поточного року ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», за підтримки ВООЗ, проведено онлайн-підготовку фахівців епідеміологічного профілю ООЦКПХ та медичних працівників закладів охорони здоров’я з питань епіднагляду, діагностики та профілактики віспи мавп.

☝️ Наразі область готова до ймовірної небезпеки.

#ВІСПАМАВП

#MONKEYPOX

Категорії: Новини