Сьогодення

Літній відпочинок та оздоровлення дітей в 2021році.

Одеська область є однією з найпривабливіших для літнього відпочинку та оздоровлення дітей.  В 2021році планується робота 26 закладів оздоровлення з цілодобовим перебуванням та майже 500 закладів відпочинку з денним перебуванням. В  області проведена  відповідна підготовча робота до літнього оздоровчого сезону. Зокрема, прийнято розпорядження голови облдержадміністрації щодо організації і проведення оздоровлення та відпочинку дітей у 2021 році, яким затверджено відповідні заходи з підготовки та проведення оздоровлення. У регіоні сформована та функціонує постійно діюча обласна міжвідомча комісія з питань організації і проведення оздоровлення та відпочинку дітей та місцеві міжвідомчі комісії, до складу яких  входять представники територіальних управлінь, до компетенції яких належать питання оздоровлення та відпочинку дітей, в тому числі представники ДУ «Одеський ОЛЦ МОЗ України».

    27 травня 2021 року відбулося засідання регіонального оперативного   штабу  з координації організації та  проведення оздоровлення    і відпочинку   дітей, в якому взяли участь керівники Департаменту соціальної та сімейної політики, Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області, ДУ «Одеський обласний лабораторний центр МОЗ України» та інші.

Згідно порядку денного розглянуто ряд питань стосовно своєчасної підготовки закладів оздоровлення та відпочинку до роботи та задачі, які повинні вирішувати органи місцевого самоврядування. З питанням щодо епідситуації в області виступив  в.о.генерального директора ДУ «Одеський ОЛЦ МОЗ України» Дементєв.С.О. На сьогодні Одеська область знаходиться в числі адміністративних територій України з жовтим рівнем епіднебезпеки поширення СОVID-19. Разом з тим епідемічна ситуація із захворюваності на коронавірусну інфекцію, що склалась в Україні, Одеській області залишається напруженою. Отже, вкрай необхідно буде зосередити свої зусилля на протидію СОVID-19 та дотримання протиепідемічних рекомендацій у будь-якій сфері господарської діяльності, в тому числі оздоровлення.

В умовах карантину особлива увага повинна приділятись питанням створення умов для безпечного перебування в закладах оздоровлення та відпочинку в період підготовки до відкриття та під час їх функціонування.

Організація роботи закладів оздоровлення та відпочинку має проводитись в режимі суворого дотримання рекомендацій, затверджених головним державним санітарним лікарем України.

Необхідно також відзначити , що епідемія коронавірусної інфекції не

виключає небезпеку поширення інших інфекційних та паразитарних захворювань.

Головними шляхами передачі гострих кишкових інфекцій залишається водний та харчовий, що вимагає від керівників оздоровчих закладів особливої уваги до питання організації харчування, якості питної води та умов відпочинку та оздоровлення в цілому.

   В.о. генерального директора, головний державний санітарний лікар Одеської області Віталій ГОНЧАРОВ                                                                                                             

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.