За даними моніторингу захворюваність на грип та ГРВІ  знаходиться в межах сезонних коливань. Інтенсивний показник на 100 тисяч населення складає 478,5 та нижче епідемічного порогу (526,4) на 8,9%.

За останній тиждень, порівняно з попереднім, рівень захворюваності знизився на 5,8%, у тому числі  дитячого населення – на 9,3%, серед дорослих — на 3,2%.

В структурі захворюваності основна питома вага припадала на доросле населення – 58%. Найбільш ураженою була вікова група 30-64 роки — 37%.

На звітному тижні госпіталізовано 387 хворих, що складає 3,4% від загальної кількості захворілих. Найбільше госпіталізованих серед дорослих – 51%. Серед дітей цей показник склав відповідно 49%.

Перевищення епідемічного порогу зареєстровано на 7-ми адміністративних територіях: м.Ізмаїл (на 6,8%), райони Болградський (на 47,4%), В.Михайлівський (на 31,5%), Іванівський (на 15%), Любашівський (на 29,4%), Миколаївський (на 8,9%), Ренійський (на 44,5%). Відповідає високому рівню інтенсивність епідпроцесу в Болградському, В.Михайлівському, Любашівському та Ренійському районах.

З початку епідсезону, за даними лікувально-профілактичних закладів,  щеплено проти грипу   6409 осіб, у тому числі 5215 медичних працівників.

Згідно з моніторингом вірусологічних досліджень циркуляція вірусів грипу не зареєстрована.

Рівень захворюваності  на гострі кишкові інфекції  по області, порівняно з попереднім тижнем, знизився на  53,3%, у тому числi  серед дорослих на 50%  , серед дiтей до 17 рокiв – на 55,2 %.

Серед дiтей до 17 рокiв найуразливішою залишалась вікова група 1-4 роки    (38,7%).

В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей до 17 років (до 60%). Серед дiтей найуразливішою залишалась вікова група 1-4 роки    (38,7 %).

В організованих колективах захворюваність реєструвалась поодинокими випадками. В осередках проведено комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів з лабораторним контролем.

Вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції  реєструвались спорадичними  випадками або не реєструвались зовсім (дифтерія, кір,краснуха,епідемічний паротит).

            З початку року в області, станом на 14 грудня зареєстровано 58283 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 3067 випадків серед дітей до 17 років (5,3%), серед дорослого населення — 55216 випадків (94,7%), у т. ч. 2047 —  серед медичних працівників. Зареєстровано 794 летальних випадків. Таблиця додається.

За минулий тиждень в області зареєстровано випадок ботулізму. Постраждалий, житель м.Одеси, власноручно виловлену рибу в’ялив в домашніх умовах і вживав її. Хворого  госпіталізовано до інфекційної лікарні, де йому проводиться відповідне лікування, в тому числі  введена протиботулінічна сироватка.

З метою проведення моніторингу за станом питної води в Одеської області всього було досліджено 116 проб питної води  на санітарно-мікробіологічні і 112 проб — на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідали ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по  санітарно-хімічним  показникам — 14 проб  (12,5%), а саме:   м. Татарбунари, м. Болград,  Саратський  район  (села  Кулевча, Сергіївка), Арцизький район (села Мирнопілля, Павлівка, Вишняки, Надеждівка). За санітарно-мікробіологічними показниками всі проби відповідали гігієнічним вимогам.

В ході  здійснення  державного  соціально-гігієнічного моніторингу в галузі  охорони   атмосферного  повітря,  на  території  житлової   забудови    в містах  Одеса,  Подільськ, Роздільна, Рені,  Болград   було досліджено 12 проб. Перевищення гранично  допустимих концентрацій по вмісту оксиду вуглецю,  пилу, діоксиду азоту, сірчистого ангідриду, формальдегіду, свинцю   не встановлено.

За даними акустичного  моніторингу у  контрольних   точках  на   території  житлової  забудови   біля  автомагістралей  в мм. Роздільна, Рені, Подільськ, Кілія,  смт. Іванівка, смт.Великомихайлівка було проведено 22 інструментальних вимірювання рівнів шуму, перевищення гранично –допустимих рівнів   не встановлено.

Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год., що відповідає природному фону багаторічних спостережень.

Для   вжиття   відповідних   заходів,  інформації про всі виявлені                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   нестандартні проби направлені до  міських, районних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Головного управління Держпродспоживслужби.