За даними моніторингу захворюваність на грип та ГРВІ знаходилась на сезонному рівні. Інтенсивний показник на 100 тисяч населення склав 382,1 та був нижче епідемічного порогу (526,4) на 27,4%.

             За останній тиждень, порівняно з попереднім, захворюваність зросла на 7%, у тому числі серед дитячого населення – на 8,6%, серед дорослих – на 4,4%. В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей до 17 років – до 64%.

            Рівень госпіталізації знизився на 27,8%, до лікувальних закладів госпіталізовано 410  хворих проти 568 на попередньому тижні.

            Практично на всіх адміністративних територіях рівень захворюваності був нижче епідемічного порогу, окрім Овідіопольського району, де епідпоріг перевищено на 27,4%, що свідчить про високий рівень інтенсивності епідпроцесу.

           Згідно з моніторингом вірусологічних досліджень на звітному тижні спостерігалась циркуляція вірусів не грипозної етіології (сезонний коронавірус, метапневмовірус).

            З початку епідсезону, за даними звітів лікувально-профілактичних закладів,  щеплено проти грипу   6866 осіб, у тому числі 5560 медичних працівників.

           Щодо захворюваності  на  COVID-19.  З початку епідемії в області, станом на 24 травня, зареєстровано 138 888 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, у тому числі дітей до 17 років – 5952, медичних працівників – 4059, летальних випадків – 2860. Інтенсивний показник на 100 тисяч населення склав 5862,1, смертність – 120,7; летальність – 2,1% (таблиця додається).

           Рівень захворюваності  на гострі кишкові інфекції  по області, порівняно з попереднім тижнем, зріс  в 1,6 рази за рахунок дiтей до 17 рокiв, де ріст  в 1,8 рази, серед  дорослих – на  33,3%.

           В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей до 17 років – до 67 %. Найуразливішою залишилась вікова група  1-4 роки (56,6 %).

              В організованих колективах захворюваність реєструвалась поодинокими випадками. В осередках проведено комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів з лабораторним контролем.

             Вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції реєструвались спорадичними  випадками або не реєструвались зовсім (дифтерія, кір, краснуха, епідемічний паротит).

              З метою проведення моніторингу за   станом   питної води в Одеській області було досліджено 172 проби на санітарно-мікробіологічні показники і 134 – на санітарно-хімічні.

             Не відповідали ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по санітарно-мікробіологічним показникам 18 проб (Білгород-Дністровський район – села Розкішне, Семенівка; Болградський район – с.Дмитрівка; Лиманський район – с.Трояндове; Кодимський район – с.Пиріжна; Роздільнянський район – с.Нові Зельці; Саратський район – с.Зоря; Татарбунарський район – села Безим`янка, Весела Балка; Окнянський район – села Малаївці, Довжанка; по санітарно-хімічним показникам – 38 проб (Болградський район – с.Дмитрівка; смт. Миколаївка, Миколаївський район – села Андрієво-Іванівка, Ісаєво; Ананьївський район – села Точилово, Байтали; Кодимський район – с.Пиріжна; Роздільнянський район – села Щербанка, Нове, Нові Зельці;   смт. Сарата, Саратський район – села Долинка, Зоря, Світлодолинське; Окнянський район – села Довжанка, Малаївці).

             Води поверхневих водойм 1-ї категорії, які використовуються як джерела питного водопостачання населення (р.Дністер та р. Турунчук в Біляївському районі; р.Дунай в Кілійському районі), було досліджено 21 пробу на санітарно-хімічні показники. Усі досліджені   проби  води  відповідали  гігієнічним вимогам.

            Води поверхневих водойм 2-ї категорії (Дністровський лиман в Білгород-Дністровському районі), було  досліджено 4 проби на санітарно-мікробіологічні показники та 10 проб – на санітарно-хімічні показники. Усі досліджені проби  відповідали  нормативним  вимогам.

           Проби морської води, які були відібрані у визначених контрольних точках на 22-х пляжах м. Одеси та Одеської області, за санітарно-мікробіологічними та санітарно-хімічними показники відповідали гігієнічним вимогам.

            В ході здійснення соціально-гігієнічного моніторингу за станом  забруднення атмосферного повітря, на території житлової забудови (м. Южний, м. Рені, смт. Миколаївка, с.Нові Біляри Лиманського району)   було відібрано та досліджено 9 проб. Перевищення гранично допустимих  концентрацій по вмісту оксиду вуглецю. діоксиду азоту, аміаку, пилу не  встановлено.

            За даними акустичного  моніторингу на території житлової забудови біля  автомагістралей (м. Рені, м. Подільськ, м. Кілія, смт. Ананьїв, смт. Миколаївка, смт. Іванівка) було проведено 24 інструментальних вимірювання рівнів шуму. Перевищення гранично–допустимих рівнів  не  встановлено.

            На території житлової забудови (м.Татарбунари, м. Кілія, смт. Тарутине,  Білгород-Дністровський район – села Тузли, Дивізія, Жовтий Яр, Лиман, Нерушай, Дмитрівка; Болградський район – села Ровне, Вільне, Ярове,  Виноградівка; Ізмаїльський район – села Старі Трояни, Новоселівка,  Приозерне,  Шевченкове, Трудове), в місцях функціонування базових станцій мобільного зв`язку було   проведено 66 інструментальних вимірювань рівнів електромагнітного випромінювання. Усі інструментальні вимірювання відповідали нормативним вимогам  згідно  ДСаНПіН №236-96 «Державні санітарні  норми і правила захисту населення від  впливу  електромагнітного випромінювання» (зі змінами згідно наказу МОЗ України від 30.11.2020р. №2760). Електромагнітний фон на території житлової забудови вищезазначених населених пунктів  коливався в межах   1,0-2,8 мкВт\см2 при гранично допустимому рівні – 100  мкВт\см2.

              В ході  моніторингових досліджень стану грунту  на території житлової забудови (м.Білгород-Дністровський, м.Рені,  смт. Ширяєве, смт. Доброслав, смт. Сарата) було проведено 30 досліджень на санітарно-мікробіологічні  показники. Усі досліджені проби відповідали гігієнічним вимогам.

              Радіаційний фон на території області складав 12-14 мкР/год., що відповідає природному фону багаторічних спостережень.

              Для   вжиття   відповідних  заходів  інформації про всі виявлені                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   нестандартні проби були направлені до міських, районних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області.

             Санепідситуація залишається на   контролі.