Моніторинг захворюваності на грип та ГРВІ
За даними моніторингу захворюваності на грип та ГРВІ з початку епідсезону 2020-2021р. за медичною допомогою звернулось 21193 хворих, що на 13,3% нижче минулого епідсезону. Зниження відбулось за рахунок дитячого населення на 33%. У той же час серед дорослих захворюваність зросла на 48%.
Рівень госпіталізації зріс в 1,9 рази. Серед госпіталізованих на дітей припадало 26,8% проти 82,6% у минулому епідсезоні.
За останній тиждень, порівняно з попереднім, захворюваність знизилась на 25%. Зниження відбулось у всіх вікових групах, у тому числі серед дітей до 17 років – на 30%, серед дорослих – на 19%.
Інтенсивний показник захворюваності на 100 тисяч населення склав 250,2, що на 51,2% нижче епідемічного порогу.
Циркуляція вірусів грипу не зареєстрована.
Рівень захворюваності на гострі кишкові інфекції по області, порівняно з попереднім тижнем, знизився на 6% за рахунок дорослого населення, де зниження на 4 випадки, серед дiтей до 17 рокiв захворюваність залишилась практично на рівні.
В той же час в структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей до 17 років – до 74%.
В організованих колективах захворюваність реєструвалась поодинокими випадками.
Повітряно-крапельні інфекції реєструвались спорадичними випадками (краснуха, кашлюк) або не реєструвались зовсім (дифтерія, кір, епідемічний паротит).
З початку року в області, станом на 19 жовтня зареєстровано 19076 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 1299 випадків серед дітей до 17 років (6,8%), серед дорослого населення – 17777 випадків (93,2%), у т. ч. 1080 – серед медичних працівників. Зареєстровано 288 летальних випадків.
З метою проведення моніторингу за станом питної води в Одеській області всього було досліджено 94 проби на санітарно-мікробіологічні і 75 проб на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідали вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по санітарно-мікробіологічним показникам – 11 проб (11.4%), а саме: смт. Сарата, Подільський район (село Нестоїта); по санітарно-хімічним показникам – 18 проб (24.0%), а саме: м. Арциз, Болград, Подільський район (село Нестоїта), Іванівський район (села Северинівка та Адамівка), смт. Сарата.
Води поверхневих водойм 1-ї категорії, які використовуються як джерела питного водопостачання населення (р.Дунай в Ізмаїльському та Кілійському районах, р. Дністер і Турунчук в Біляївському районі), було досліджено 13 проб на санітарно-мікробіологічні показники та 9 проб – на санітарно-хімічні показники. Усі досліджені проби відповідали гігієнічним вимогам.
Води водойм 2-ї категорії ( Хаджибейський лиман ) було досліджено 8 проб на санітарно-хімічні показники. Усі досліджені проби відповідали гігієнічним вимогам.
В ході здійснення державного соціально-гігієнічного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря, на території житлової забудови (м. Одеса, м. Блград, м. Рені, смт. Іванівка, смт. Березівка, с. Нові Біляри Лиманського району) було досліджено 59 проб. Перевищення гранично – допустимих концентрацій по вмісту оксиду вуглецю, діоксиду сірки, пилу, аміаку, сірководню, свинцю, діоксиду азоту, формальдегіду не встановлено.
За даними акустичного моніторингу у контрольних точках на території житлової забудови біля автомагістралей у м. Одеса, м. Болград, м. Рені, м. Роздільна було проведено 22 інструментальних вимірювання рівнів шуму, перевищення гранично-допустимих рівнів не встановлено.
На території житлової забудови м. Одеса в місцях розміщення базових станцій мобільного зв`язку було проведено 108 інструментальних вимірювань рівнів електромагнітного випромінювання, перевищення гранично допустимих рівнів не встановлено.
Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год., що відповідає природному фону багаторічних спостережень.
Для вжиття відповідних заходів, інформації про всі виявлені нестандартні проби направлені до міських, районних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області.
Санепідситуація залишається на контролі.