Санепідемситуація

Моніторинг захворюваності на грип та ГРВІ

За даними моніторингу захворюваності на грип та ГРВІ з початку епідсезону 2020-2021р. за медичною допомогою звернулось 21193 хворих, що на  13,3% нижче минулого епідсезону. Зниження відбулось за рахунок дитячого населення на 33%. У той же час серед дорослих захворюваність зросла на 48%.

Рівень госпіталізації зріс в 1,9 рази. Серед госпіталізованих на дітей припадало 26,8% проти 82,6% у минулому епідсезоні.

За останній тиждень, порівняно з попереднім, захворюваність знизилась на 25%. Зниження відбулось у всіх вікових групах, у тому числі серед дітей до 17 років – на  30%, серед дорослих – на 19%.

Інтенсивний показник захворюваності на 100 тисяч населення склав 250,2, що на 51,2% нижче епідемічного порогу.

Циркуляція вірусів грипу не зареєстрована.

Рівень захворюваності на гострі кишкові інфекції  по області, порівняно з попереднім тижнем, знизився на 6% за рахунок дорослого населення, де зниження на 4 випадки, серед дiтей до 17 рокiв захворюваність залишилась практично на рівні.

В той же час в структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей до 17 років – до 74%.

В організованих колективах захворюваність реєструвалась поодинокими випадками.

Повітряно-крапельні інфекції реєструвались спорадичними випадками (краснуха, кашлюк) або не реєструвались зовсім (дифтерія, кір, епідемічний паротит).

З початку року в області, станом на 19 жовтня зареєстровано 19076 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 1299 випадків серед дітей до 17 років (6,8%), серед дорослого населення – 17777 випадків (93,2%), у т. ч. 1080 –  серед медичних працівників. Зареєстровано 288 летальних випадків.

З метою проведення моніторингу за   станом   питної води в Одеській області всього було  досліджено 94 проби на санітарно-мікробіологічні і 75 проб на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідали вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по санітарно-мікробіологічним показникам – 11 проб (11.4%), а саме: смт. Сарата, Подільський район (село Нестоїта); по санітарно-хімічним показникам – 18 проб (24.0%), а саме: м. Арциз, Болград, Подільський район (село Нестоїта), Іванівський район (села Северинівка та Адамівка), смт. Сарата.

Води поверхневих водойм 1-ї категорії, які використовуються як джерела питного водопостачання населення (р.Дунай в Ізмаїльському та Кілійському районах, р. Дністер і  Турунчук в Біляївському районі),  було досліджено  13 проб на санітарно-мікробіологічні показники та 9 проб  – на санітарно-хімічні показники. Усі  досліджені  проби  відповідали гігієнічним вимогам.

Води водойм 2-ї категорії  ( Хаджибейський  лиман ) було досліджено  8 проб на санітарно-хімічні  показники. Усі досліджені проби відповідали гігієнічним вимогам.

В ході  здійснення  державного  соціально-гігієнічного моніторингу в галузі  охорони   атмосферного  повітря,  на  території  житлової   забудови  (м. Одеса, м. Блград, м. Рені,  смт. Іванівка, смт. Березівка, с. Нові Біляри Лиманського району)  було досліджено 59 проб. Перевищення гранично – допустимих концентрацій по вмісту оксиду вуглецю, діоксиду сірки, пилу, аміаку, сірководню, свинцю, діоксиду азоту, формальдегіду   не встановлено.

За даними акустичного  моніторингу у  контрольних точках  на території  житлової   забудови    біля    автомагістралей   у м. Одеса, м. Болград, м. Рені, м. Роздільна  було проведено 22 інструментальних  вимірювання рівнів шуму, перевищення гранично-допустимих рівнів не  встановлено.

На території житлової забудови м. Одеса  в місцях розміщення базових станцій мобільного зв`язку було проведено 108 інструментальних вимірювань рівнів електромагнітного випромінювання, перевищення гранично допустимих рівнів не встановлено.

Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год., що відповідає природному фону багаторічних спостережень.

Для   вжиття   відповідних   заходів,  інформації про всі виявлені                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   нестандартні проби направлені до  міських, районних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Головного управління Держпродспоживслужби  в Одеській   області.

          Санепідситуація залишається на контролі.