11 жовтня 2022р. фахівці ДУ «Одеський ОЦКПХ МОЗ» прийняли участь в якості слухачів в онлайн Міждисциплінарній дискусії для лікарів «Стрес. Тривога. Психоемоційне здоров’я». Захід організовано Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація превентивної та антиейджинг медицини», за підтримки МОЗ України, Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця та Національного університету охорони здоровʼя України ім. П.Л. Шупика.

Під час конференції учасники розглянули наступні теми:

— Оцінка якості життя в медицині.

— Стрес. Безсоння. Біорегуляційна корекція.

— Артеріальна гіпертензія і порушення сну: звʼязок та наслідки в умовах стресу.

 — Синдром відкладеного життя. Як допомогти пацієнту у важкому психоемоційному стані.

      З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну чи не кожен українець зазнав неминучого впливу війни на психологічне здоров’я.

      ВООЗ підрахувала, що в ситуаціях збройних конфліктів у всьому світі, 10% осіб, які переживають травматичні події, матимуть серйозні проблеми з психічним здоров’ям, а ще 10% матимуть поведінкові розлади, що заважатимуть їм ефективно функціонувати. Найпоширеніші проблеми – це депресія, тривожні розлади та психосоматичні проблеми, такі як безсоння, біль в спині чи животі.

Як допомогти собі почуватися краще:

якомога більше дотримуйтесь звичайного розпорядку дня;

їжте здорову їжу – будьте обережні, не пропускайте прийоми їжі та не переїдайте;

займайтеся спортом і залишайтеся активними;

допомагайте іншим людям у вашій громаді як волонтер – залишайтеся зайнятими;

прийміть допомогу від сім’ї, друзів, колег по роботі чи інших людей, яким ви довіряєте – поговоріть з ними про свої почуття;

обмежте свій час перегляду новин про трагедію в соціальних мережах, інтернет-ресурсах, на телебаченні, радіо чи в газетних повідомленнях;

робіть собі перерву, щоб відпочити.