1 червняв Україні відмічається одне з найстаріших міжнародних свят–Міжнародний день захисту дітей (InternationalChildren’sDay)(далі – День). Є припущення, що дата заходу має зв’язок з міжнародною конференцією, на якій обговорювали питання щодо покращення рівня життя неповнолітніх громадян планети, що відбулася у червні 1925р.в Женеві. Тоді ж Генеральний консул Китаю організував для сиріт в Сан-Франциско незвичайний фестиваль Дуань-уцзе, що символізував початок літа. Цю людину донині позначають ініціатором, більш того засновником Дня захисту дітей.

Рішення про проведення цього Дня було ухвалено конгресом Міжнародної демократичної федерації жінок в Парижі 70 років тому, в листопаді 1949р., що був присвячений проблемам дітей, які залишившись без батьків внаслідок війни, та змушені були голодувати, шукати притулок, жебракувати, вмирали від хвороб, не отримавшивчасно належне лікування. Вперше Міжнародний день захисту дітей був проведений в 1950р.у 51 країні. ООН підтримала цю ініціативу і оголосила захист прав, життя і здоров’я дітей одним із пріоритетних напрямів своєї діяльності, і до 1959р. склала Декларацію прав дитини, яка, правда, мала лише рекомендаційний характер. У 1989р.ООН представила перший міжнародний правовий документ щодо прав дітей – Конвенцію про права дитини. У Радянському Союз цей документ ратифікували 13 липня 1990р. В Україні День захисту дітей було встановлено згідно Указу Президента України від 30 травня 1998р. №568/98 на підтримку ініціативи Міністерства України у справах сім’ї та молоді, Всеукраїнського комітету захисту дітей, Національного фонду соціального захисту матерів і дітей “Україна–дітям” та інших громадських організацій, і відзначається він щорічно 1 червня.

Свято має свій прапор – на зеленому фоні (відповідає за все нове і свіже навколо) по центру знаходиться стилізований глобус Землі та фігурки чоловічків, які взявшись за руки, його оточують. За припущеннями, фігурки різних відтінків, як символ терпимості, різноманітних характерів, адже люди відрізняються між собою. Зелений фон в поєднанні з глобусом є спільним домом для всіх землян. Прапор здавна зараховують до символів дружби, і не дивлячись на зовнішні особливості, він говорить про єдність та повагу один до одного.

Згідно з Женевською декларацією про права дітей, у цей День звертається увага громадськості на соціальний захист прав дитини в області виховання, освіти, соціального забезпечення, фізичного та духовного розвитку незалежно від національності, соціального та фінансового стану тощо.

Категорії: Новини