Міністерство охорони здоров’я України та ДУ “Одеський обласний центр контролю та профiлактики хвороб МОЗ України” у межах Всесвітнього тижня обізнаності про рак шийки матки продовжують розповідати про захворювання

Програма медичних гарантій дає українським жінкам можливість безоплатно проходити діагностику для раннього виявлення РШМ. Одним з найдоступніших та ефективніших методів ранньої діагностики є ПАП-тест на рак шийки матки, який можна зробити у гінеколога.

Проходити його доцільно в середньому раз на 3 роки. За наявності чинників ризику, рекомендується робити такий тест раз на рік.

🔴 До факторів ризику можна віднести:

-куріння

-наявність ВІЛ-інфекції

-прийом кортикостероїдів

-часту зміну статевих партнерів без використання презервативів

-рак шийки матки у матері/бабусі/сестри

-ранній початок статевих стосунків (до 16 років)

☝️ Звертаємо увагу, що ПАП-тест (онкоцитологію) можна пройти у гінеколога в закладах охорони здоров’я, які законтрактовані Національною службою здоров’я України (НСЗУ), безоплатно.

Найближчий такий заклад завжди можна знайти за допомогою оператора контакт-центру НСЗУ за телефоном 16-77.

☝️ Також нагадуємо, що до гінеколога жінка може звертатися без направлення.

Адже для відвідування таких фахівців, як гінеколог (зокрема, і дитячий), психіатр, нарколог, стоматолог, фтизіатр або лікар, у якого під наглядом перебуває пацієнт із хронічними захворюваннями, направлення не потрібне, а візит пацієнта до лікаря оплачує НСЗУ.

Оскільки в успішному лікуванні онкологічних захворювань важливу роль відіграє їх раннє виявлення, діагностика онкозахворювань залишається пріоритетним напрямком

Програми медичних гарантій.

Ще одна можливість запобігти розвитку онкозахворювання – проходити гістероскопію, яка входить до переліку шести безоплатних досліджень для раннього виявлення онкологічних хвороб (детальний перелік послуг для дослідження опублікований на сайті НСЗУ (пункти 17-22, файл «Специфікація»).

🔴 Гістероскопія – це візуальний огляд стінок порожнини матки за допомогою тонкого оптичного приладу – ендоскопа. Завдяки цьому гінеколог може оцінити стан порожнини матки, трубних кутів та шийки матки. Цей метод дозволяє виконувати діагностичні та лікувальні процедури з мінімальною травматизацією і безболісно. Безоплатно дослідження можна пройти за направленням лікаря, з яким укладена декларація, або за направленням лікуючого лікаря.

Пацієнтки після 50 років можуть пройти це діагностичне дослідження безоплатно. Проте жінці молодшого віку лікар також може виписати направлення на таке дослідження, якщо підозрюватиме новоутворення. У такому разі дослідження також буде оплачене Національною службою здоров’я України.

#ЗдоровішіРазом#ршм