За даними Товариства освіти в галузі охорони здоров’я (SOPHE):

·   санітарна освіта покращує стан здоров’я окремих людей, громад, держав і нації;

·   санітарна освіта покращує якість життя всіх людей;

·   санітарна освіта зменшує передчасну смерть та інвалідність, що коштує дорого;

·   санітарна освіта, спрямована на профілактику, зменшує фінансові та людські витрати на лікування.

Метою Місяця обізнаності про детермінанти здоров’я (далі – Місяць) є підвищення рівня знань населення щодо впливу детермінант здоров’я на якість життя та довголіття.

Детермінанти здоров’я – комплекс індивідуальних, соціальних, економічних та екологічних факторів, що визначають стан і рівень здоров’я окремих людей, груп населення та нації загалом. Для поліпшення якості життя та довголіття населення ВООЗ рекомендує привернути  увагу до таких модифікуємих факторів, як вживання тютюну, алкоголю, нездорове харчування, брак фізичної активності (4-ри основних індивідуальних поведінкових фактори), підвищений артеріальний тиск, надмірна вага й ожиріння, підвищений рівень холестерину, підвищений рівень глюкози крові (4-ри метаболічні індивідуальні фактори), забруднення атмосферного повітря (екологічний фактор).

На підставі вищесказаного вченими була запропонована «Стратегія 5 * 5» – вплив на 5 основних детермінант (вживання тютюну, алкоголю, нездорове харчування, брак фізичної активності, забруднення атмосферного повітря) задля поліпшення ситуації з захворюваності і смертності від 5-ти основних неінфекційних хвороб (хвороби системи кровообігу, хвороби органів дихання, новоутворення, цукровий діабет, розлади психіки та поведінки).

Приєднуйтесь до фахівців ДУ «Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» у проведені Місяця обізнаності про детермінанти здоров’я – 01-30 листопада 2023 року!

З 13 листопада фахівцями планується запуск онлайн-анкетування щодо розповсюдженості основних детермінант здоров’я та рівня обізнаності щодо їх негативного впливу серед різних вікових груп.

Зокрема з 13 по 19 листопада до Міжнародний день відмови від куріння в районах області заплановано проведення «Містечок здоров’я», у т.ч. у м.Одесі .

З 20 по 24 листопада у загальноосвітніх закладах середньої освіти м.Одеси заплановано проведення циклу лекцій для учнів та вчителів на тему «Вплив основних детермінант здоров’я (вживання тютюну, алкоголю, нездорове харчування, брак фізичної активності, забруднення атмосферного повітря) на якість життя та довголіття людини»

Щоденні теми листопада-2023:

08.11.2023 – Емоційне вигорання на робочому місці.

13.11.2023 – Фактори розвитку стресостійкості.

14.11.2023 – Всесвітній день боротьби проти діабету. Цукровий діабет і серце. Важливий зв’язок і способи захисту.

15.11.2023 – Всесвітній день без алкоголю. Вживання алкоголю та твоє здоров’я.

16.11.2023 – Міжнародний день відмови від куріння. Пасивне куріння. 

16.11.2023 – Всесвітній день вторинної переробки та чистого повітря. Вплив вторинної переробки на чистоту повітря.

16.11.2023 – Міжнародний день боротьби з анорексією. Розлади  харчової поведінки: анорексія.

17.11.2023 – Всесвітній день боротьби проти хронічної обструктивної хвороби легень: дізнайся більше, дихай краще.

26.11.2023 – Міжнародний день боротьби з ожирінням. Ожиріння як наслідок  розладів  харчової поведінки.

30.11.2023 – Міжнародний день боротьби з розладами харчової поведінки. Види та наслідки.

Категорії: Інформація