З настанням холодної пори року ми все частіше говоримо про таку хворобу, як грип.

ℹ️ Що це за хвороба і чому вона така небезпечна?

Грип – це висококонтагіозна нейротоксична інфекція, яка викликає захворювання дихальних шляхів. Причина хвороби – сезонні віруси грипу трьох типів: А, В, С. Найбільш поширеним є вірус грипу А, який спричиняє найважчий перебіг хвороби.

Механізм передачі інфекції — повітряно-крапельний. З крапельками слизу від хворого під час кашлю і чхання вірус грипу викидається на відстань до 3—3,5 метрів. Зараження ймовірне й через предмети домашнього вжитку (рушник, посуд, дверні ручки, контаміновані руки тощо).

Починається хвороба несподівано, стан швидко погіршується. Уже в перші години захворювання температура тіла досягає 38,5-40°С і вище. Серед найпоширеніших симптомів: втома, озноб, головний, м΄язовий біль та біль у горлі, закладеність носу та інші.

🔬 Вірусологічна лабораторія відділу досліджень біологічних факторів ДУ «Одеський обласний центр контролю та профiлактики хвороб МОЗ України» проводить ПЛР дослідження на сучасному обладнані – ампліфікаторах у реальному часі, виробництва BIO-RAD (США) та якісних високочутливих ПЛР-тестах, які були отримані від ВООЗ World Health Organization (WHO) до початку сезону грипу. ПЛР-набори розроблені CDC (Центр з контролю та профілактики захворювань США) призначені для виявлення грипу А, В та SARS-CoV-2.

❗️ З початку епідсезону 2022-2023 ДУ «Одеський обласний центр контролю та профiлактики хвороб МОЗ України» було обстежено 252 особи, проведено 624 дослідження та виявлено на грип А – 61 випадок, на грип В – 1 випадок. Після субтипування, яке проведене інститутом Громашевського було підтверджено 10 зразків штаму Н3 грипу А. Решта зразків очікує кінцевого результату.

👩‍⚕️Своєчасна діагностика та лікування гарантує легкий перебіг хвороби. Перемоги та здоров΄я!

Рубрики: Новини