Сьогодення

Обережно – лептоспіроз!

З початком літнього сезону збільшується ризик зараження такою небезпечною інфекцією як лептоспіроз. Це гостре гарячкове інфекційне захворювання, яке викликається мікроорганізмами з роду Лептоспіра.

У поточному році зареєстровано перший лабораторно підтверджений випадок лептоспірозу у студента, мешканця Хмельницької області, який навчається у ВУЗі  м.Одеси. При епідрозслідуванні встановлено, що симптоми захворювання у нього з’явились місяць тому при перебуванні за місцем проживання. За медичною допомогою не звертався. При погіршенні стану (температура 38-39С, біль у правому підребер’ї, біль у суглобах, загальна слабкість) звернувся до сімейного лікаря і був госпіталізований до інфекційного стаціонару. Діагноз «Лептоспіроз» підтверджено лабораторно, виділена лептоспіра. Джерело інфікування та шлях передачі з’ясовуються.

Випадки лептоспірозу реєструється в області щорічно. За останні 5 років було зареєстровано 31 випадок, з них 5 серед дітей. Основний шлях передачі – купання у водоймах та риболовля.

Джерелом лептоспірозної інфекції є тварини – дрібні ссавці (гризуни і комахоїди), дикі та сільськогосподарські тварини, домашні – собаки, кішки, промислові тварини (лисиці, нутрії). Зараження від хворої людини практично не спостерігається.

Захворювання людей реєструються переважно у весняно-літній період, який відповідає часу інтенсивних сільськогосподарських робіт, риболовлі, полювання, купання, туристичних подорожей.

Причиною зараження людей може бути вживання сирої води з відкритих водоймищ, купання, робота на вологих територіях без спецодягу (гумові чоботи, рукавички), вживання харчових продуктів, до яких мали доступ гризуни, контакт з хворими тваринами  та інше.

Інкубаційний період захворювання – від двох днів до чотирьох тижнів. Симптоми варіюються від легких (головний біль, гарячка, біль у м’язах, почервоніння очей, діарея, висипання) до серйозних (ураження нирок, печінки, менінгіт), і навіть смерті.

Як вберегтися від лептоспірозу?

Запобіжні заходи повинні бути спрямовані перш за все на ліквідацію джерела заразного початку, а саме –  знищення пацюків і мишей з метою попередження захворювання лептоспірозом як людей, так і тварин.

Для недопущення передачі інфекції харчовим шляхом необхідно пити лише кип’ячені молоко та воду, мити овочі і фрукти, захищати продукти харчування від доступу гризунів, не вживати сиру воду з неперевірених джерел та відкритих водоймищ.

Дотримання заходів профілактики допоможе вам захиститися від такого небезпечного захворювання.

В.о. генерального директора, головний державний санітарний лікар Одеської області Віталій ГОНЧАРОВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.