Найнебезпечніші хвороби – це ті, які починають розвиватися безсимптомно.

Саме РАК ШИЙКИ МАТКИ (РШМ) є таким захворюванням. На жаль, симптоми можуть почати турбувати жінку вже на таких стадіях, які потребують комплексної корекції, чи, навіть тоді, коли стан не піддається лікуванню.

Найперша і найпростіша дія, яку повинна виконати жінка, щоб контролювати свій стан – це похід до лікаря-гінеколога для огляду, цитологічного скринінгу та дослідження мазків.

Звісно ж, краще попередити онкозахворювання, тому важливою є профілактика, в тому числі вакцинація вірусу папіломи людини (ВПЛ).

Первинна профілактика раку включає зменшення негативного впливу зовнішніх та внутрішніх канцерогенних факторів, перехід до збалансованого харчування, здоровий спосіб життя, підвищення стійкості організму до шкідливих факторів.

Вторинна профілактика раку передбачає своєчасне виявлення передпухлинних станів та захворювань, їх лікування та ретельний диспансерний нагляд за хворими. Одним з методів вторинної профілактики раку є активний скринінг раку та передракових станів. Варіантом скринінгу раку є профілактичні огляди населення.

Визнані фактори ризику розвитку РШМ – це інфекція вірусу папіломи людини (ВПЛ), тютюнопаління і соціально-економічний статус.

Вакцинація проти ВПЛ, а саме 16 та 18 підтипів, здатна попередити виникнення інвазивного раку шийки матки у вакцинованих жінок.

Бережіть себе та своїх рідних!!!