Інформація,  Сьогодення

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції в світі станом на 03.02.2020 року.

Станом на 03.02.2020р. в світі зареєстровано 17389 лабораторно підтверджених випадків коронавірусної інфекції (2019-nCoV), з них зафіксовано 362 летальних випадків.

Підтверджено 152 випадки завезення нового корона вірусу в 23 країни світу, з них 25 випадків у країнах Європи: 10 – Німеччина, 6 – Франція, 2 – Італія, 2- Росія, 2 – Великобританія, по одному випадку в Іспанії, Фінляндії та Швеції. За межами Китаю про один  летальний випадок хвороби повідомлено Філіппінами.

Інкубаційний період коронавірусу  коливається за даними спостережень від 2 до 12 діб (в середньому – 7 діб). Вірус викликає зазвичай легкі та помірні захворювання верхніх дихальних шляхів як при звичайній застуді. Симптоми можуть включати в себе: нежить,  головний біль, біль в горлі, кашель, лихоманку, нездужання, пневмонію або бронхіт (частіше зустрічаються у людей з хронічними станами).

За даними МОЗ України випадків захворювань на коронавірус  2019-nCoV серед населення нашої країни не зареєстровано.

Специфічного лікування коронавірусної інфекції (2019-nCoV) не існує.

Для профілактики зараження коронавірусом необхідно дотримуватись  правил як при грипі та інших респіраторних вірусних інфекціях:

– уникайте тісного контакту з  людьми, що страждають на гострі респіраторні інфекції;

– часто мийте руки з милом або обробляйте антисептиком, особливо після прямого контакту з хворими людьми або їх оточенням;

– люди з симптомами гострої респіраторної інфекції повинні дотримуватись правил етикету кашлю та респіраторної гігієни (тримати дистанцію, використовувати одноразові серветки при кашлі та чиханні, мити частіше руки, максимально скоротити контакти з іншими людьми);

– не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.

У разі появи симптомів у мандрівників, які свідчать про респіраторні захворювання під час подорожі або після неї, рекомендовано звернутись до лікаря.