✅ За даними моніторингу захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) по області знаходилась на сезонному рівні. Інтенсивний показник захворюваності, включно з коронавірусною інфекцією, склав 290,6 на 100 тисяч населення та був нижче епідемічного порогу (532,1) на 45,3%, що відповідає низькому рівню інтенсивності епідемічного процесу.

✅ Загальний рівень захворюваності, порівняно з попереднім тижнем, незначно зріс на 1,5%, у тому числі серед дитячого населення – на 2,1%, серед дорослих – залишився практично на рівні.

Госпіталізація хворих знизилась на 7,5%. Питома вага госпіталізованих хворих склала 4,3%, а серед них привалювало доросле населення (56,1%).

✅ Що стосується захворюваності по районам області, то перевищення обласного інтенсивного показника зареєстровано в Б.Дністровському районі (на 18,9%), незначне – в Одеському (на 2,4%). На інших адміністративних територіях інтенсивні показники були нижче обласного в межах 1,4-19%.

✅ За даними моніторингу вірусологічних досліджень серед населення спостерігалась одночасна циркуляція вірусів грипу типу А, В та не грипозної етіології (рино-віруси та SARS-CoV-2).

Всього за тиждень лабораторно обстежено на грип 156 хворих, з них у 13-ти осіб (8,3%) виділено віруси грипу, серед яких привалював грип В – 12 (92,3%), на грип А прийшлося 7,7%. Серед інших респіраторних вірусів (25) виділялись SARS-CoV-2 – 19 (76%), та рино-вірус – 6 (24%).

✅ Щодо захворюваності на COVID-19. З початку 2023 року в області зареєстровано 6455 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, у т.ч. летальних випадків – 41. Інтенсивний показник захворюваності на 100 тисяч населення склав 273,9, показник смертності – 1,7.

За останній тиждень, порівняно з попереднім, захворюваність залишилась практично на рівні, аналогічна ситуація спостерігалась як серед дітей, та к і серед дорослого населення. Рівень госпіталізації знизився на 31,2%.

✅ Стосовно захворюваності по територіальним громадам, то найбільше зростання спостерігалось в Арцизькій, Мологівській та Южненській ОТГ.

✅ Захворюваність на гострі кишкові інфекції знизилась на 7,7% за рахунок дорослих, де зниження на 27,5%. У той же час серед дітей до 17 років рівень захворюваності зріс на 17,5%.

✅ В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей до 17 років (до 56%), а серед них превалювала вікова група 1-4 роки (52%).

✅ Вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції реєструвались спорадичними випадками або не реєструвались зовсім (дифтерія, кір, краснуха, кашлюк).

✅ Епідемічна ситуація залишається на контролі.

Категорії: Інформація