За результатами моніторингу рівень захворюваності на гострі кишкові інфекції  по області, порівняно з попереднім тижнем, знизився  на 4,7%, за рахунок дорослого населення, де зниження на 25,8% , проте серед дітей до  17 років  — ріст  на 16,9% .

У структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей до 17 років — 61%, а серед них найбільш ураженою залишалась вікова група 1-4 роки, на яку прийшлося   48%  від загальної захворюваності дітей.          

Згідно з факторним аналізом, 22% хворих пов’язували своє захворювання з вживанням немитих ягід, овочів та фруктів; 19% — готових домашніх страв з порушенням технології приготування та зберігання;  17% — молочних продуктів, придбаних на ринках, у т.ч. стихійних; 15% — м’ясних продуктів, придбаних на ринках; 13% —  з порушенням правил догляду за дітьми;  5% — з вживанням риби солоної та в`яленої;  4% — яєць з недостатньою термічною обробкою та сирих; 1,8% — морепродуктів, 1,5% хворих пов’язували своє захворювання з купанням у відкритих водоймищах; 1% — у відкритих басейнах.    

На звітному тижніпродовжувався моніторинг циркуляції холерного вібріону на об’єктах довкілля  (вода відкритих водойм, морська вода в зонах рекреації та стічна вода інфекційних стаціонарів (відділень), станцій біологічної  очистки) та обстеження хворих з розладами шлунково-кишкового тракту на холеру.

  За минулий тиждень досліджено 97 проб із зовнішнього середовища, у тому числі морська вода – 20 проб, прісна вода – 22 проби, стічні води – 43, у тому числі інфекційних стаціонарів (відділень) – 18, морепродукти (гідробіонти) – 10, баластні води — 2.

За  результатами досліджень із прісної води виділено 4 позитивних проби  НАГ–вібріонів (Ізмаїльський район: м.Вилкове,  Єрик вул. М. Горького, о.Сасик с.Зарічне; смт.Затока — причал на Дністровському лимані;  Роздільнянський район: Кучурганське водосховище).

З морської води виділено 15 НАГ-вібріонів (Б.Дністровський район – смт.Затока; пляж м.Одеси «16 ст.В. Фонтану»; «10 ст.В.Фонтану»; «Аркадія»; «Ланжерон»; «Лузанівка»; акваторія «Морський торгівельний порт «Одеса» м.Чорноморськ, міський пляж; акваторія підприємств).

 Із  стічної води  (СБО «Південна») виділено V. Parahaemolyticus.

 Із гідробіонтів виділено 7 НАГ-вібріонів (пляжі «16 ст.В. Фонтану», «Ланжерон» — мідії; креветки — «16 ст.В. Фонтану» та «Аркадія»; «10 ст.В.Фонтану», «Ланжерон» та м.Чорноморськ міський пляж «Яхт-клуб».

Зареєстровано 183 хворих з розладами шлунково-кишкового тракту, з них обстежено на холеру 180 з негативним результатом.

Вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції реєструвались спорадичними  випадками або не реєструвались зовсім (дифтерія, кір, краснуха).

З метою проведення моніторингу за станом питної води в області було відібрано 270 проб  на санітарно-мікробіологічні показники та  204 проби — на санітарно-хімічні.

З вод поверхневих водойм 1-ї категорії (р.Дністер, р.Дунай), які використовуються як джерела питного водопостачання населення, було проведено 13 досліджень на санітарно-мікробіологічні показники та 85 — на санітарно-хімічні. Усі досліджені проби відповідали гігієнічним нормативам. 

З вод водойм 2-ї категорії, які  знаходяться в межах території населених пунктів та можуть бути використані для відпочинку населення або занять спортом (Дністровський лиман, Кучурганське водосховище), було досліджено 6 проб на мікробіологічні показники та 3 проби — на санітарно-хімічні. За результатами лабораторних досліджень встановлено, що вода з Дністровського лиману за мікробіологічними показниками не відповідає гігієнічним вимогам.

На громадських пляжах м.Одеси, м.Чорноморськ, смт.Затока Білгород-Дністровського району, с. Приморське Ізмаїльського району було відібрано 56 проб морської води на мікробіологічні показники та 28 — на санітарно-хімічні. Усі досліджені проби морської води не відповідали гігієнічним вимогам за мікробіологічними та санітарно-хімічними показниками.

У ході щотижневого моніторингу за станом забруднення атмосферного повітря на території житлової забудови у містах Одеса, Болград, Березівка, смт.Захарівка перевищення гранично допустимих концентрацій за вмістом оксиду вуглецю, діоксиду азоту, діоксиду сірки, пилу, аміаку, формальдегіду  не встановлено.

На території дитячих майданчиків у м. Южний, смт.Велика Михайлівка було проведено 12 досліджень грунту на мікробіологічні показники та 21 дослідження на санітарно-хімічні. Перевищення гранично допустимих концентрацій у досліджених пробах не виявлено. 

У ході акустичного моніторингу, проведеного на території житлової забудови біля автомагістралей з інтенсивним рухом автотранспорту в містах Біляївка, Роздільна, Болград, смт.Доброслав, с.Маяки Одеського району перевищення гранично допустимих рівнів шуму не зареєстровано.

Центром щотижнево на території житлової забудови у містах Одеса, Чорноморськ, Білгород-Дністровський, Ізмаїл, Подільськ, Березівка, Ананьїв, селищах міського типу Любашівка, Іванівка та Миколаївка, в порядку моніторингових спостережень, проводяться вимірювання потужності експозиційної дози (гамма-випромінювання). За даними інструментальних вимірювань, радіаційний фон залишався на рівні багаторічних спостережень і не перевищував гранично допустимі показники.

Інформація щодо виявлених відхилень нормативних показників була направлена  до Головного управління  Держпродспоживслужби в Одеській області, Департаменту екології та розвитку рекреаційних зон Одеської міської ради, Білгород-Дністровської військової райдержадміністрації, Білгород-Дністровського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області. 

 Санітарно-епідемічна ситуація залишається на  контролі.