❗️ ЗБУДНИК ХОЛЕРИ З НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА НЕ ВИДІЛЯВСЯ!

☝️ За даними моніторингу ДУ «Одеський обласний центр контролю та профiлактики хвороб МОЗ України» рівень захворюваність на гострі кишкові інфекції в області, порівняно з попереднім тижнем, зріс на 42,1% (172 випадки проти 121), у тому числі серед дорослих — на 38,5% (72 проти 52), серед дітей до 17 років — на 45% (100 проти 49).

✅ У структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей до 17 років (58,1%). Серед дітей найбільш ураженою залишалась вікова група 1-4 роки, на яку прийшлося 54,2% в загальній структурі захворюваності дітей.

✅ З метою попередження виникнення та розповсюдження холери в області з 01 червня 2023р. розпочато моніторинг циркуляції холерного вібріону на об’єктах довкілля (вода відкритих водоймищ, морська вода в зонах рекреації та стічна вода інфекційних стаціонарів (відділень), станцій біологічної очистки) та обстеження хворих з розладами шлунково-кишкового тракту на холеру.

✅ За звітний тиждень досліджено 104 проби із зовнішнього середовища, у тому числі морська вода – 33 проби, прісна вода – 22 проби, стічні води інфекційних стаціонарів (відділень) – 47, баластна вода – 1, харчові продукти – 1.

За результатами досліджень із прісної води виділено 4 НАГ-вібріони не 01 групи (Б.Дністровський район – оз.Сасик с.Зарічне; Роздільнянський район – Кучурганьске водосховище; Ізмаїльський район – єрик м.Вилкове, р.Дунай 18 км (торговий причал); з морської води виділено 2 вібріони — алгенолітикус та парагемолітикус (пляжі «Аркадія» 5м, «Ланжерон» 50м).

❗️❗️❗️ ХОЛЕРНИЙ ВІБРІОН НЕ ВИДІЛЕНО.

✅ Зареєстровано 181 хворого з розладами шлунково-кишкового тракту, з них обстежено на холеру 172 з негативним результатом.

✅ У зв’язку з надзвичайною ситуацією, яка склалась з руйнуванням Каховської ГЕС, посилено моніторинг якості морської води. Введено додаткові точки для щоденного відбору проб морської води, з метою дослідження на мікробіологічні, санітарно-хімічні та вірусологічні показники. За результатами вірусологічних досліджень 9 проб отримано позитивні результати в трьох пробах: м.Чорноморськ «Яхт-клуб» (ротавірус, астровірус, сальмонела), с.Сичавка (ротавірус), с.Крижанівка (ротавірус).

✅ Вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції реєструвались спорадичними випадками або не реєструвались зовсім (дифтерія, кір, краснуха).

☣️ Щодо захворюваності на COVID-19. З початку 2023 року в області зареєстровано 7476 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, у т.ч. летальних випадків – 47. Інтенсивний показник захворюваності на 100 тисяч населення склав 317,2, показник смертності — 2,0.

✅ За останній тиждень, порівняно з попереднім, захворюваність знизилась на 44,5% (71 проти 128), у тому числі серед дорослого населення — на 38% (59 проти 95), серед дітей – у 2,8 рази (12 проти 33). Рівень госпіталізації також знизився у 2,6 рази (26 проти 67).

✅ Спалахів інфекційних хвороб та групової захворюваності не зареєстровано.