Де можуть вакцинуватись проти кору внутрішньо переміщені особи (ВПО)?

Згідно проведеного мікропланування проведення «наздоганяючої» catch-up кампанії в Одеській області необхідно провести  30 312 щеплень,  з них І доза 14 866 щеплень,  ІІ доза 15 446 щеплень.

Станом на 02 вересня 2023 року відсоток виконання загального плану щеплень склав 20%. І дозою охоплено 24,8% дітей віком 2-6 років, І дозою охоплено 15,4% дітей віком 7-17 років, ІІ дозою охоплено 18,7% дітей віком 7-17 років.

Відсоток виконання плану catch-up кампанії вакцинації проти кору в розрізі районів Одеської області склав: Болградський район 18,4%, Одеський район 18,7%, Б-Дністрівський район 18,8%, Ізмаїльський район 22,7%, Подільський район 25,3%, Березівський район                                                             38,4%, Роздільнянський район 39,3%.

Де можуть батьки вакцинувати дитину проти кору?

В Україні восени прогнозується високий ризик спалаху кору, тому із 17 липня в країні триває загальнонаціональна кампанія з “наздоганяючої вакцинації” дітей проти кору, які пропустили щеплення. 

Наразі Одеська  область повністю забезпечена вакциною КПК для проведення цієї вакцинальної кампанії.

Щеплення можна отримати у педіатра або сімейного лікаря, дитячих точках “Спільно” у межах партнерства з UNICEF. Разом з цим, в Україні діють 312 мобільних бригад, які забезпечують виїзди до віддалених районів, організованих колективів та маломобільних осіб.

Вакцина надається державою безоплатно.

Де можуть вакцинуватись проти кору внутрішньо переміщені особи (ВПО)?

Внутрішньо переміщені особи можуть звернутися до будь-якого закладу охорони здоров’я, незалежно від того, чи підписана декларація з лікарем певного медичного закладу, й отримати медичні послуги безоплатно.

Разом з тим, у місцях, де організовано поселення ВПО, обов’язково працює медичний працівник, який допоможе організувати усі процеси, пов’язані з медичними послугами та вакцинацією.

Також в Одеському регіоні діють  мобільні вакцинальні бригади, які можуть здійснювати виїзд до віддалених районів або додому (для батьків і опікунів, які не можуть самостійно пересуватися). Викликати бригаду можна, зателефонувавши регіональному координатору з вакцинації – 0504952545

Мобільні бригади Міністерства охорони здоров’я України також проводять щеплення в дитячих точках “Спільно” від ЮНІСЕФ.

Уточнюйте деталі та графік вакцинації в Telegram-каналах точок “Спільно”, які ви можете знайти за посиланням: https://bit.ly/3ODDVG1

Вакцинація — це єдиний спосіб захиститися від захворювання на кір.

Якщо ви не впевнені, чи має ваша дитина щеплення КПК, зверніться до сімейного лікаря або педіатра та зробіть запит на перевірку вакцинального статусу в медичних документах або в Електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ).

 

Єлизавета Загайнова, лікар епідеміолог відділу імунопрофілактики Одеського обласного ЦКПХ

Пройдіть, будь ласка, опитування за посиланням нижче.

http://surl.li/lcgpb

Нам дійсно це важливо!

Категорії: Інформація