Державна установа «Одеський обласний центр з контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» завершила протиепідемічні заходи та лабораторні дослідження по локалізації та ліквідації групової захворюваності на гострий гастроентероколіт, яка виникла в ТОВ «Дитячий заклад санаторного типу «Сергіївка» смт. Сергіївка Білгород-Дністровського району. 

Всього виявлено 31 хворого, у тому числі 30 дітей та 1 дорослий. 

 Етіологічним чинником групової захворюваності стала ентеропатогенна кишкова паличка, серовар 0142, яка виділена від хворих, персоналу харчоблоку, з проб готових харчових продуктів, сировини, об’єктів зовнішнього середовища харчоблоку закладу.

Вірогідною причиною виникнення групової захворюваності стало вживання хворими готових страв, забруднених ентеропатогенною кишковою паличкою, серовар 0142, ймовірним джерелом інфекції — сировина.

 Обставини, що сприяли виникненню спалаху: недотримання гігієнічних вимог до технологічних процесів виготовлення страв, порушення персоналом санітарно–протиепідемічного режиму на харчоблоці, відсутність умов для дотримання особистої гігієни працівниками харчоблоку.   

 Виділена культура направлена для підтвердження до референс-лабораторії ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» (м. Київ). 

Спалах локалізовано та ліквідовано.

В.о генерального директора В.О. Гончаров


0 комментариев

Добавить комментарий

Заполнитель аватара

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *