За даними моніторингу рівень захворюваності на гострі кишкові інфекції по області, порівняно з попереднім тижнем, зріс на 16,5% (120 випадків проти 103), у т.ч. серед дiтей до 17 рокiв — на 16,9% (76 проти 65), серед дорослих — на 15,8% (44 проти 38 ).

Основна питома вага в структурі захворюваності припадала на дітей до 17 років –63,3%, а серед них найбільш ураженою залишалась вікова група 1-4 роки (52,4 %).

Згідно факторного аналізу 30,2% хворих пов’язували своє захворювання з вживанням готових домашніх страв з порушенням технології приготування та зберігання; з вживанням немитих овочів та фруктів — 25,4 %; м’ясних продуктів, придбаних на ринках — 12,3 %; молочних продуктів, придбаних на ринках в т.ч. стихійних — 11,6%, з порушенням правил догляду за дітьми — 12,8%; риба солона та в`ялена — 1,7%; яйця з недостатньою термічною обробкою та сирі –2,6%; морепродукти – 1,8%; не встановлений фактор — 1,6%.

З метою попередження виникнення та розповсюдження холери, в області продовжувався моніторинг циркуляції холерного вібріону в об’єктах довкілля (вода відкритих водоймищ, морська вода в зонах рекреації та стічна вода інфекційних стаціонарів, відділень, станцій біологічної очистки) та серед хворих з розладами шлунково-кишкового тракту. За звітний тиждень обстежено 96 хворих з негативним результатом; досліджено 80 проб із зовнішнього середовища – виділено 5 НАГ-вібріонів не токсигенних для людини – м. Б.Дністровський (міський пляж, причал – «Дністровський лиман»; смт. «Затока» Дністровський лиман центральний пляж; Кілійський район — р. Дунай, єрик вул. М.Горького (м.Вилкове).

Вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції реєструвались спорадичними випадками або не реєструвались зовсім (дифтерія, кір, краснуха, епідемічний паротит).

Щодо захворюваності на COVID-19. З початку епідемії в області зареєстровано 331 985 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, у т.ч. летальних випадків –6072, одужало – 325 890 осіб. Інтенсивний показник захворюваності на 100 тисяч населення склав 14084,8 смертності – 257,6; летальність – 1,8%.

На звітному тижні захворюваність знаходилась практично на рівні попереднього (22 проти 21). Аналогічна ситуація як серед дорослого населення (20 проти 20), так і серед дітей (2 проти 1).

В області зареєстровано другий випадок захворювання на ботулізм, пов’язаний з вживанням консервованих мідій промислового виготовлення.

Клінічні симптоми у хворого з’явились через декілька годин після вживання (болі в животі, пронос, блювота, слабкість, сухість в роті, двоїння в очах, каламутність зору). Хворий госпіталізований до КНП «Одеська міська клінічна інфекційна лікарня» ОМР, діагноз «Ботулізм, важкий перебіг».

Епідемічна ситуація знаходиться на контролі.