За даними моніторингу захворюваність на грип та ГРВІ знаходилась на сезонному рівні. Інтенсивний показник на 100 тисяч населення склав 283,6 та був нижче епідемічного порогу (526,4) на 46%.

             За останній тиждень, порівняно з попереднім, захворюваність знизилась на 25%, у тому числі серед  дітей — на 13,3%, серед дорослого населення – на 36,7%. В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей до 17 років – 58,1%.

           До лікувальних закладів госпіталізовано 501 хворого, що складає 7,5% від загальної кількості захворілих.

           На всіх адміністративних територіях рівень захворюваності був значно нижче епідемічного порогу, окрім Овідіопольського району, де епідпоріг незначно перевищено на 2,5%.

          З початку епідсезону, за даними звітів лікувально-профілактичних закладів,  щеплено проти грипу   6866 осіб, у тому числі 5560 медичних працівників.    

          Згідно з моніторингом вірусологічних досліджень на звітному тижні спостерігалась циркуляція вірусів не грипозної етіології (бокавірус, метапневмовірус).

         Щодо захворюваності  на  COVID-19.  З початку епідемії в області,станом на 11 травня,зареєстровано 136487 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, у тому числі дітей до 17 років – 5877, медичних працівників – 3992, летальних випадків – 2686. Інтенсивний показник на 100 тисяч населення склав 5760,8, смертність – 113,4; летальність – 1,9% (таблиця додається).  

         Рівень захворюваності  на гострі кишкові інфекції  по області, порівняно з попереднім тижнем, зріс на 14% (49 випадків проти 43), у тому числi серед дiтей до 17 рокiв  — на 16,2% (43 проти 37 ), серед  дорослих захворюваність залишилась на  рівні попереднього тижня  (6 проти 6).

         В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей до 17 років – до 88%. Найуразливішою залишалась вікова група  1-4 роки (48,8 %). 

            В організованих колективах захворюваність реєструвалась поодинокими випадками. В осередках проведено комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів з лабораторним контролем.                 

            Вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції реєструвались спорадичними  випадками або не реєструвались зовсім (дифтерія, кір, краснуха, епідемічний паротит).

            Санепідситуація залишається на   контролі.

       Інформацію до відома було направлено до міських, районних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області.

В.о. генерального директора, головний державний санітарний лікар Одеської області Віталій ГОНЧАРОВ

Рубрики: Новини

0 комментариев

Добавить комментарий

Заполнитель аватара

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *