Сьогодення

Про епідемічну ситуацію з інфекційної захворюваності, в тому числі на COVID-19, на території м. Одеси та Одеської області за період з 10 по 16.05.2021р.

   За даними моніторингу захворюваність на грип та ГРВІ знаходилась на сезонному рівні. Інтенсивний показник на 100 тисяч населення склав 357,0 та був нижче епідемічного порогу (526,4) на 37,1%.

     За останній тиждень, порівняно з попереднім, захворюваність зросла на 25,9% за рахунок дитячого населення, де ріст на 36,5%, серед дорослих – на 11,1%. В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей до 17 років – 63,1%.

     Зріс і рівень госпіталізації – до лікувальних закладів госпіталізовано 568 хворих проти 501 на попередньому тижні – ріст на 13,4%.

     На всіх адміністративних територіях рівень захворюваності був нижче епідемічного порогу, окрім Овідіопольського району, де епідпоріг перевищено на 7,5%.

       З початку епідсезону, за даними звітів лікувально-профілактичних закладів,  щеплено проти грипу   6866 осіб, у тому числі 5560 медичних працівників.     

    Щодо захворюваності  на  COVID-19.  З початку епідемії в області,станом на 17 травня,зареєстровано 137917 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, у тому числі дітей до 17 років – 5911, медичних працівників – 4039, летальних випадків – 2797. Інтенсивний показник на 100 тисяч населення склав 5821,1, смертність – 118,1; летальність – 2% (таблиця додається).  

   Захворюваність на гострі кишкові інфекції, порівняно з попереднім тижнем, знизилась  на 9,1% за рахунок дітей, де зниження на 39,5%. У той же час серед  дорослого населення рівень захворюваності зріс у 3 рази.

   В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей до 17 років – до 60%. Найуразливішою залишалась вікова група  1-4 роки, на яку припадало 66,5%. 

   В організованих колективах захворюваність реєструвалась поодинокими випадками. В осередках проведено комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів з лабораторним контролем.                 

   Вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції реєструвались спорадичними  випадками або не реєструвались зовсім (дифтерія, кір, краснуха, епідемічний паротит, кашлюк).

    На минулому тижні зареєстровано 2 лабораторно підтверджених випадки захворювання на малярію, у тому числі 1 летальний. Це завізні випадки з Анголи та Конго серед моряків. Хворі є мешканцями Одеси та Лиманського району. За даними епідрозслідування встановлено, що хворі не приймали профілактичні протималярійні препарати. Проходили стаціонарне лікування через важкий перебіг захворювання.  Для організації медичного обстеження та медспостереження встановлюється коло контактних членів екіпажів морських суден та пасажирів літаків, на яких прибули хворі.        

 Санепідситуація залишається на   контролі.

    Інформацію до відома було направлено до міських, районних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області.

В.о. генерального директора, головний державний санітарний лікар Одеської області Віталій ГОНЧАРОВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.