Про епідемічну ситуацію з інфекційної захворюваності, в тому числі на COVID-19, на території м. Одеси та Одеської області за період з 08.03. по 14.03.2021р.

             За даними моніторингу на минулому тижні в області продовжувалось зростання захворюваності на грип та ГРВІ. Інтенсивний показник на 100 тисяч населення склав 501,6 та був нижче епідемічного порогу (526,4) на 4,6%.

             За останній тиждень, порівняно з попереднім, захворюваність зросла на 4,3% за рахунок дорослого населення, де ріст на 20,2%. У той же час серед дітей захворюваність знизилась на 5,7%. В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей до 17 років –  55,7%.

           До лікувальних закладів госпіталізовано 418 хворих, серед яких основну питому вагу займало доросле населення – 66,7%.

           На 5-ти адміністративних територіях рівень захворюваності перевищив епідемічний поріг, з них на трьох територіях епідемічний процес був на високому рівні (Іванівський, Овідіопольський та Татарбунарський райони).

           Середній рівень інтенсивності епідпроцесу зареєстровано на двох територіях (мм.Ізмаїл та Чорноморськ). В інших містах та районах інтенсивні показники були нижче епідемічного порогу в межах 4,3%-90,7%.

            З початку епідсезону, за даними звітів лікувально-профілактичних закладів,  щеплено проти грипу   7017 осіб, у тому числі 5615 медичних працівників.    

            Згідно з моніторингом вірусологічних досліджень відмічається циркуляція вірусів не грипозної етіології (рино-, бока-, сезонний коронавірус, метапневмовірус), вірусів грипу не виділено.

          З початку епідемії в області,станом на 15 березня,зареєстровано 92264 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, у тому числі дітей до 17 років – 4396, медичних працівників – 3077, летальних випадків – 1535. Інтенсивний показник на 100 тисяч населення склав 3894,2, смертність – 64,8; летальність – 1,7% (таблиця додається).  

         Рівень захворюваності  на гострі кишкові інфекції  по області, порівняно з попереднім тижнем, зріс  на 24,7%, у тому числi  серед дiтей до 17 рокiв  – на  6,3%, серед дорослих  – в  2,1 рази.

            В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей до 17 років – до 70 %. Найураженішою залишалась вікова група  1-4 роки (66,8 %). 

            Вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції реєструвались спорадичними  випадками або не реєструвались зовсім (дифтерія, кір, краснуха).

      На звітному тижні зареєстровано групову захворюваність на гострі кишкові інфекції серед учнів загальноосвітньої школи смт.Іванівка, де захворіло 8 дітей.

       Всі хворі госпіталізовані до інфекційного відділення  КНП «Іванівська центральна районна лікарня» з попереднім діагнозом «Гастроентероколіт». Перебіг захворювання середньої важкості. Всі діти переважно навчаються у початкових класах, харчуються в їдальні школи. Своє захворювання пов’язують з вживанням страв на харчоблоці.

      З метою виявлення джерела та факторів передачі інфекції Центром проведено обстеження об’єктів зовнішнього середовища харчоблоку школи та працівників харчоблоку. Протиепідемічні заходи та лабораторні дослідження продовжуються.

   Вищезазначена інформація щодо проведених моніторингових досліджень води була направлена до органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, а також Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області.    

В.о. генерального директора, головний державний санітарний лікар Одеської області Віталій ГОНЧАРОВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.