Сьогодення

Про епідемічну ситуацію з інфекційної захворюваності, в тому числі на COVID-19, на території м. Одеси та Одеської області за період з 15 по 21.03.2021р.

За даними моніторингу на минулому тижні в області продовжувалось сезонне зростання захворюваності на грип та ГРВІ. Інтенсивний показник на 100 тисяч населення склав 571,1 та був вище епідемічного порогу (526,4) на 8,5%, що відповідає середньому рівню інтенсивності та свідчить про активізацію епідемічного процесу.

             За останній тиждень, порівняно з попереднім, захворюваність зросла на 11,4% за рахунок дорослого населення, де ріст на 40,1%. У той же час серед дітей захворюваність знизилась на 7,1%, що пов’язано з введенням дистанційного навчання В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дорослих –  54,5%.

           До лікувальних закладів госпіталізовано 568 хворих, серед яких основну питому вагу займало доросле населення – 73,1%.

           На 11-ти адміністративних територіях рівень захворюваності перевищив епідемічний поріг, з них на п’яти епідемічний процес був на високому рівні (мм.Ізмаїл, Чорноморськ, райони Любашівський, Миколаївський, Татарбунарський), де епідемічний поріг перевищено більш ніж на 25%. На інших 6-ти територіях епідемічний процес відповідав середньому рівню інтенсивності.

            З початку епідсезону, за даними звітів лікувально-профілактичних закладів,  щеплено проти грипу   7073 осіб, у тому числі 5647 медичних працівників.    

            Згідно з моніторингом вірусологічних досліджень відмічається одночасна циркуляція вірусів грипозної та не грипозної етіології (рино-, бока-, сезонний корона вірус). На минулому тижні вірусологічною лабораторією Центру виділено вірус грипу А не субтипований. Для подальшого типування зразок буде направлено до референс-лабораторії м.Києва.

            З початку епідемії в області,станом на 22 березня,зареєстровано 98249 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, у тому числі дітей до 17 років – 4615, медичних працівників – 3232, летальних випадків – 1613. Інтенсивний показник на 100 тисяч населення склав 4146,8, смертність – 68,1; летальність – 1,6%.  

         Рівень захворюваності  на гострі кишкові інфекції  по області, порівняно з попереднім тижнем, знизився на 5 випадків, у тому числi серед дорослих – на 9 випадків. Серед дiтей до 17 рокiв захворюваність зросла на 4 випадки і на них  припадала основна питома вага серед захворілих – до 78%. Найуразливішою залишалась вікова група  1-4 роки (58,7%). 

           Вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції реєструвались спорадичними  випадками або не реєструвались зовсім (дифтерія, кір, краснуха, епідемічний паротит).

     Інформацію до відома   було направлено до міських, районних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області.   

В.о. генерального директора, головний державний санітарний лікар Одеської області Віталій ГОНЧАРОВ

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *