За даними моніторингу на минулому тижні продовжувалось сезонне зростання захворюваності на грип та ГРВІ. Інтенсивний показник на 100 тисяч населення склав 578,5 та був вище епідемічного порогу (526,4) на 9,9%, що відповідає середньому рівню інтенсивності та свідчить про активізацію епідемічного процесу.

             За останній тиждень, порівняно з попереднім, захворюваність незначно зросла на 1,3% за рахунок дорослого населення, де ріст на 17,6%. У той же час серед дітей захворюваність знизилась на 18,3%. В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дорослих –  63,3%.

           До лікувальних закладів госпіталізовано 594 хворих, серед яких основну питому вагу займало доросле населення – 76,6%.

           На 9-ти адміністративних територіях рівень захворюваності перевищив епідемічний поріг, з них на п’яти епідемічний процес був на високому рівні (мм.Ізмаїл, Чорноморськ, райони Біляївський, Іванівський, Овідіопольський), де епідемічний поріг перевищено більш ніж на 25%. На інших 3-х територіях епідемічний процес відповідав середньому рівню інтенсивності.

            З початку епідсезону, за даними звітів лікувально-профілактичних закладів,  щеплено проти грипу   7074 особи, у тому числі 5648 медичних працівників.    

            Згідно з моніторингом вірусологічних досліджень на минулому тижні відмічалась циркуляція вірусів не грипозної етіології (рино-, бока-, адено-, РС-віруси, парагрип, сезонний коронавірус).

            Зпочатку епідемії в області,станом на 29 березня,зареєстровано 105833 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, у тому числі дітей до 17 років – 4899, медичних працівників – 3428, летальних випадків – 1735. Інтенсивний показник на 100 тисяч населення склав 4466,9, смертність – 73,2; летальність – 1,6% (таблиця додається).  

      Рівень захворюваності  на гострі кишкові інфекції  по області, порівняно з попереднім тижнем, знизився на 34%, у тому числi серед дорослих – на 20%, серед дiтей до 17 рокiв  — на 38%.

      В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей до 17 років –73,3%. Найуразливішою залишалась вікова група  1-4 роки (52,7%). 

      Вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції реєструвались спорадичними  випадками або не реєструвались зовсім (дифтерія, кір, краснуха, епідемічний паротит).

       Інформацію до відома було направлено до міських, районних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області.

В.о. генерального директора, головний державний санітарний лікар Одеської області Віталій ГОНЧАРОВ


0 комментариев

Добавить комментарий

Заполнитель аватара

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *