За даними моніторингу захворюваність на грип та ГРВІ в області знаходилась на сезонному рівні. Інтенсивний показник на 100 тисяч населення склав 474,5 та був нижче епідемічного порогу (526,4) на 9,7%.

             За останній тиждень, порівняно з попереднім, захворюваність знизилась на 12,1% за рахунок дорослого населення, де зниження на 17,8%. Серед дітей захворюваність залишилась практично на рівні.

           До лікувальних закладів госпіталізовано 637 хворих, серед яких основну питому вагу займало доросле населення – 82,6%.

           На 7-ми адміністративних територіях рівень захворюваності перевищив епідемічний поріг, з них на двох епідемічний процес був на високому рівні (Іванівський та Татарбунарський райони), де епідемічний поріг перевищено більш ніж на 25%.

            З початку епідсезону, за даними звітів лікувально-профілактичних закладів,  щеплено проти грипу  7143 особи, у тому числі 5712 медичних працівників.    

            Згідно з моніторингом вірусологічних досліджень на минулому тижні відмічалась циркуляція вірусів грипу (грип А (H3N2), не субтипований) та не грипозної етіології (рино- бока-, РС-віруси, парагрип, метапневмовірус, сезонний коронавірус).

            Зпочатку епідемії в області,станом на 19 квітня,зареєстровано 126 828 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, у тому числі дітей до 17 років – 5538, медичних працівників – 3804, летальних випадків – 2245. Інтенсивний показник на 100 тисяч населення склав 5353,1, смертність – 94,8; летальність – 1,8% (таблиця додається).  

           Рівень захворюваності  на гострі кишкові інфекції  по області, порівняно з попереднім тижнем, зріс на 21,4% (68 випадків проти 56) , у тому числi серед дiтей до 17 рокiв  – на 25%  (50 проти 40 ), серед  дорослих – практично на рівні  (18 проти 16).

          В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей до 17 років – до 72%. Найуразливішою залишалась вікова група  1-4 роки (49%). 

            Вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції реєструвались спорадичними  випадками або не реєструвались зовсім (дифтерія, кір, краснуха, епідемічний паротит).

            На минулому тижні зареєстровано групову захворюваність на гострі кишкові інфекції у побуті в с.Новоселівка Подільського району. Всього захворіло 8 осіб, з них 5 дітей до 17 років. Госпіталізовано до інфекційного відділення КНП «Подільська міська лікарня» ПМР 4 хворих, з них 3 дітей. Перебіг захворювання середньої важкості.

       При епідрозслідуванні встановлено, що 16.04.2021р. у с.Новоселівка дві родини святкували зустріч. На обіді були присутні 9 осіб, з них 4 – з села Липецьке. На обід вживали страви власного виготовлення.

       Для виявлення джерела та факторів передачі інфекції проведено епідеміологічне обстеження вогнища з відбором проб харчових продуктів для лабораторного дослідження та заключна дезінфекція. Лабораторні дослідження тривають.

        Інформацію до відома було направлено до міських, районних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області.

В.о. генерального директора, головний державний санітарний лікар Одеської області Віталій ГОНЧАРОВ

Категорії: Новини

0 коментарів

Залишити відповідь

Avatar placeholder

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *