Одеська область є однією з найпривабливіших для літнього відпочинку та оздоровлення дітей.  В 2021році планується робота 26 закладів оздоровлення з цілодобовим перебуванням в рекреаційних зонах  та майже  400 пришкільних закладів відпочинку з денним перебуванням. На сьогодні пришкільні заклади відпочинку в деяких районах вже закінчили роботу, продовжують відкриватись стаціонарні заклади оздоровлення, в яких відпочиватимуть діти не тільки з Одеської області, але й з усіх регіонів України. Це покладає особливу відповідальність на керівників  закладів та органи виконавчої влади, які повинні  забезпечити безпечні умови для оздоровлення та відпочинку дітей.

 Розпорядженням голови Одеської облдержадміністрації щодо організації і проведення оздоровлення та відпочинку дітей у 2021 році від 19.05.2021 року № 513/од-2021 затверджено відповідні заходи з підготовки та проведення оздоровлення дітей.
Згідно плану роботи та на виконання розпорядження Центром проводились лабораторні дослідження перед відкриттям закладів. Наразі досліджено 167 проб води за бак. показниками, з них  8 проб з відхиленнями (пришкільні заклади відпочинку в селах Петрівка, Вигода, Секретарівка, Василівка в Одеському районі, в с.Трудове Кілійського району, в с.ВеликозименовеРоздільнянського району, в селах Липецьке, Серби Подільського району); 127 проб за санітарно-хімічними показниками, нестандартні проби в 11 пришкільних закладах в селах  Троїцьке, Секретарівка в Одеському районі,  с. Бочманівка Подільського району, Миколаївка, Василівка, Ульянівка, Нова Петрівка, Амбарове, Переселенець, Андрієво-Іванівка,Антонюки Березівського району. Це проблема не тільки закладів освіти, де розміщені пришкільні заклади відпочинку, а проблема населених пунктів в цілому,  керівникам яких  необхідно вирішувати проблему якісного водопостачання. На час роботи закладів оздоровлення та відпочинку слід звертати особливу увагу на дотримання питного режиму дітей (кулери, індивідуальне водоспоживання, бутильована питна вода).

З перших днів роботи пришкільних закладів відпочинку досліджено  377 змивів з оточуючого середовища  харчоблоків на бактеріальне забруднення,  з них 7 позитивних – виділена БГКП з обладнання, посуду  (смт.Іванівка Березівського району, с.Тороси Подільського району, Подільська ЗОШ № 4), досліджено 86 проб готових страв за показниками якості та безпеки, 12 проб морської води ( без відхилень).

Згідно вищезазначеного розпорядження ОДА керівники закладів оздоровлення та відпочинку зобов’язані організувати відомчий лабораторний контроль питної води та води з місць купання, готових страв за показниками безпеки, змивів з оточуючого середовища харчоблоків перед відкриттям закладу та в період його  роботи не рідше одного разу за зміну.

 При відкритті та функціонуванні дитячих оздоровчих закладів необхідно керуватись        Державними санітарними правилами і нормами (ДСанПіН .5.5.23-99) «Улаштування, утримання і організація режиму діяльності дитячих оздоровчих закладів» та Постановою Головного державного санітарного лікаря України від 08 червня 2021 року № 5 «Про затвердження протиепідемічних заходів у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби  (COVID-19).

Згідно вищезазначеної постанови є наступні особливості при  відкритті та під час функціонування дитячих оздоровчих закладів.

1. Проведення температурного скринінгу всім працівникам до початку робочої зміни із занесенням показників у відповідний журнал. Не допускаються  до виконання обов’язків працівники, у яких виявлено температуру тіла понад 37,2 0С або ознаки гострого респіраторного захворювання.  Персонал повинен використовувати засоби індивідуального захисту, зокрема респіратори або маски.

2. Проведення температурного скринінгу дітей при прийомі до закладу та щоденно із занесенням показників у відповідний журнал. Дітей з ознаками ГРВІ, температурою понад 37,2 0С ізолювати, при позитивних лабораторних результатах такі діти госпіталізуються у визначений медичний заклад або направляються на самоізоляцію під нагляд сімейного лікаря.

3. При вході на територію закладу та до його приміщень необхідно виділити місця для обробки рук антисептиками.

4. Розміщення дітей в кімнатах корпусів здійснюється з розрахунку не менше 5кв.м на дитину, із забезпеченням дистанції між ліжками не менше1,5м.

5. Вологе прибирання всіх приміщень проводиться з використанням миючих та дезінфекційних засобів тричі на добу.

6.Для організації харчування дітей необхідно розробити адаптивний графік (тобто із зміщенням на 15-20хв. початку прийому страв для кожного загону).

7. Рекомендовано надавати пріоритети заняттям на свіжому повітрі, обмежувати контакти між дітьми з різних загонів.

8.Забороняються батьківські дні, заходи за участі запрошених осіб. У випадку необхідності батьки допускаються в заклад після проведення температурного скринінгу, обробки рук антисептиком, дотриманням маскового режиму та за узгодженням з керівником закладу.

В.о. генерального директора Віталій ГОНЧАРОВ.

Категорії: Новини

0 коментарів

Залишити відповідь

Avatar placeholder

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *