Сьогодення

Про санітарно-епідемічну ситуацію в Одеській області за період  з 21 по 27 лютого 2022.

  

За даними моніторингу в області триває тенденція до зниження захворюваності на грип та ГРВІ. Інтенсивний показник захворюваності на 100 тисяч населення склав 573,5 та перевищує епідемічний поріг (532,1) на 7,8, що відповідає середньому  рівню інтенсивності епідпроцесу.

       За останній тиждень, порівняно з попереднім, загальний рівень захворюваності знизився на 33,6%, у тому числі серед дорослого населення – на 38,7%, серед дітей – на 22,1%.

Знизився також і рівень госпіталізації на 34% – до лікувальних закладів госпіталізовано 568 хворих проти 860 на попередньому тижні. Серед госпіталізованих основну питому вагу складали дорослі – 73,8%.

          За даними звітів закладів охорони здоров’я з початку епідсезону щеплено проти грипу  7800 осіб, з них медичних працівників – 4280.

          Щодо захворюваності на COVID-19. З початку епідемії в області зареєстровано 328 071 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, у т.ч.летальних випадків – 5944, одужало – 249506.

          Інтенсивний показник захворюваності на 100 тисяч населення склав 13918,7 смертності – 252,2; летальність – 1,8%.

          За останній тиждень, порівняно з попереднім, загальний рівень захворюваності  знизився у 2,5 пази  (6454 випадків  проти 16340), у тому серед дорослого населення –  у 2,6 рази  (5995 проти 15376), серед дітей – у 2 рази (459 проти  964). Рівень госпіталізації також знизився в 1,9 рази – до лікувальних закладів госпіталізовано 458 хворих проти 885 на попередньому тижні.

             Рівень захворюваності  на гострі кишкові інфекції  по області, порівняно з попереднім тижнем, зріс  на 15,2 %,   у тому числi серед дiтей до 17 рокiв – залишився на рівні, серед дорослих спостерігалось зростання у 2,7 рази. 

             В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей до 17 років – до  79%. Найуразливішою залишалась вікова група  1-4 роки (56,4%). 

              В організованих колективах захворюваність реєструвалась поодинокими випадками. В осередках проведено комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів з лабораторним контролем.                 

              Вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції реєструвались спорадичними  випадками або не реєструвались зовсім (дифтерія, кір, краснуха, епідемічний паротит).

            З метою проведення   моніторингу за станом питної води в по Одеській області було досліджено  89 проб на санітарно-мікробіологічні і 58 проб на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідали вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по мікробіологічним  показника  2   проби (2,2%), а саме: Подільський  район (с.Ставрово Окнянської  ОТГ) і по фізико-хімічним показникам  6 проб (10,3%), а саме: Березівський район (Миколаївська ОТГ, с. Василівка, смт. Миколаївка), Подільський район    ( Окнянська ОТГ, с.Ставрово).

        Води поверхневих водойм 1-ї категорії, які використовуються як джерела питного водопостачання населення  (р. Дністер,  р. Туранчук,    оз. Ялпуг), було  проведено 34 дослідження  на санітарно-токсикологічні    показники, а саме: на вміст залишків хлорорганічних пестицидів. Усі  проби  відповідали гігієнічним вимогам.  

        За даними акустичного  моніторингу,  на території житлової забудови   біля автомагістралей в м.Роздільна, смт.Березівка, смт.Миколаївка                          було проведено 18 вимірювань рівнів шуму. Перевищення гранично допустимих рівнів не  встановлено. 

           Радіаційний фон на  території населених пунктів області  складає 12-14 мкР/год., що  відповідає природному фону багаторічних спостережень

            Для вжиття відповідних заходів, інформації про всі виявлені                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   нестандартні проби були направлені до міських, районних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області.

           Санепідситуація залишається на   контролі.