Сьогодення

Про санітарно-епідемічну ситуацію в Одеській області за період з 28 березня по 04 квітня 2022.

 • За даними моніторингу в області триває тенденція до зниження захворюваності на грип та ГРВІ. Інтенсивний показник захворюваності на 100 тисяч населення склав 119,1 та нижче епідемічного порогу (532,1) у 4,5 рази.
 • За останній тиждень, порівняно з попереднім, загальний рівень захворюваності знизився на 3,2%, у тому числі серед дорослого населення – на 8,4%. Серед дітей відмічалось незначне зростання на 1,6%.
 • Рівень госпіталізації зріс 1,7 рази – до лікувальних закладів госпіталізовано 300 хворих проти 179 на попередньому тижні. Серед госпіталізованих основну питому вагу складали діти – 55,3%.
 • За даними звітів закладів охорони здоров’я з початку епідсезону щеплено проти грипу  7800 осіб, з них медичних працівників – 4280.
 • Щодо захворюваності на COVID-19. За останній тиждень, порівняно з попереднім, загальний рівень захворюваності  зріс на 12,3%  (183 випадки  проти 163), у тому серед дорослого населення –  на 11,4%  (166 проти 149), серед дітей – на 3 випадки (17 проти  14). Рівень госпіталізації також зріс у 2,6 рази – до лікувальних закладів госпіталізовано 95 хворих проти 38 на попередньому тижні.
 • Захворюваність на гострі кишкові інфекції залишилась на рівні попереднього тижня (43 випадки проти  43). Практично аналогічна ситуація як серед дорослих, так і серед дiтей до 17 рокiв
 • В організованих колективах захворюваність реєструвалась поодинокими випадками. В осередках проведено комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів з лабораторним контролем.                 
 • Вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції реєструвались спорадичними  випадками або не реєструвались зовсім (дифтерія, кір, краснуха, епідемічний паротит).
 • Центром проводиться щоденний лабораторний контроль за станом якості питної води населених пунктів області. За останній тиждень було досліджено 335 проб  на санітарно-мікробіологічні  і 266 – на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідали вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по санітарно-мікробіологічним показникам 3проби (Подільський район – с.Антоновка Окнянської ОТГ) і по санітарно-хімічним показникам 11 проб (Подільський район – с.Антоновка Окнянської ОТГ; Березівський район -с.Ульянівка Ульянівської ОТГ; Ізмаїльський район – м.Вилкове).
 • Щотижнево проводиться  моніторинг за станом атмосферного повітря  на території житлової  забудови  населених місць. Так, за даними результатів лабораторного контролю (м. Одеса,  м. Болград, смт. Іванівка, с. Нові Біляри Одеського району) перевищення гранично допустимих концентрацій по вмісту аміаку, оксиду вуглецю, діоксиду азоту, діоксиду сірки, пилу. бензоду, фориальдегіду не  встановлено.
 • За даними акустичного  моніторингу на території житлової забудови   біля автомагістралей (м. Болград, м.Подільськ, м.Роздільна, смт. Березівка, смт. Миколаївка, смт. Окна, смт. Захарівка, смт. Іванівка, смт.Берізівка)   було проведено 54 вимірювання рівнів шуму. Перевищення гранично допустимих рівнів не  встановлено. 
 • Центром було проведено 252 виміри електромагнітного випромінювання  в місцях розміщення базових стацій мобільного зв`язку на території житлової забудови в м.Ізмаїл та сільських населених пунктах Одеського району. Перевищення граничнодопустимих рівнів  встановлено не було.
 • В порядку моніторингових спостережень було проведено 2400 вимірів потужності експозиційної дози (ПЕД) гамма-випромінювання (міста Одеса, Білгород-Дністровський, Ізмаїл, смт.Іванівка, Любашівка Ананьїв, Миколаївка). Виміри проводяться тричі в день.
 • За даними лабораторних досліджень радіаційний фон знаходився на рівні багаторічних спостережень – 2-14 мкР/год., що  відповідає природному фону багаторічних спостережень. 
 • Санітарно-епідемічна ситуація залишається на   контролі.